769 Görüntülenme
1 No’lu Mahkûm: Danny Trejo’nun Yükselişi
7.8 IMDB Puanı
10 1 8 71676

1 No’lu Mahkûm: Danny Trejo’nun Yükselişi

(Inmate #1: The Rise of Danny Trejo)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Scott Dodds, Brett Harvey
Ödüller 9 ödül & 4 Adaylık.

Danny Trejo ünlü ve milyonlar tarafından sevilen başarılı bir aktör olmasına rağmen, bu başarılarından önce hayatın en kötü ve acımasız taraflarını görmüş olan biridir. Trejo oldukça zorlu bir çocukluk dönemi ve bu dönemin beraberinde getirdiği ağır olaylar nedeni ile henüz yetişkinliğe ulaşmadan alkol bağımlılığı ve suç dünyası arasında yaşam savaşı vermiştir. Trejo’nun alkol bağımlılığı kendisini birçok defa ölümün eşiğine bile getirmiştir. 


Türkçe dublajıyla ve 4k formatı ile izleyeceğiniz 1 No’lu Mahkûm: Danny Trejo’nun Yükselişi yapımı sevilen aktörün hayatının erken dönemlerinden, bir yıldız olduğu dönemlere kadar ilerlemektedir. Alkol ve beraberinde gelen suç dünyası Trejo’nun hapishaneye düşmesine neden olmuştur ve Trejo hapishanede hayatını değiştirecek ve kendisini bu gününe getirecek kararları almayı başarmıştır. Hapishane dönemi ünlü aktör için bir tür uyanış olmuştur ve hem alkole hem de suç dünyasına tövbe etmiştim. Bu tövbe Trejo için gerçektir ve sonuna kadar da bu tövbesinin arkasında durmayı başarmıştır. İşte bu nedenle Trejo uzun bir zamanını alacak olan rehabilitasyon programına girer ve programdan başarılı ile ayrılan Trejo şansını oyunculuk dünyasında denemek için Hollywood’a korkusuzca bir yolculuğa çıkmıştır ve bu yolculuğunun sonunda da herkes tarafından tanılan yetenekli bir aktör olmayı başarır.


Trejo bugünlerine ulaşmaya çalışırken bir yandan da hapishanelerde özel olarak eskiden kendisinin de onlardan biri olduğunu ve isterlerse başarabileceklerini göstermek için mahkûmlarla uzun sohbetler etmeyi de ihmal etmemiştir. Trejo için bu hapishane toplantıları bir ya da iki defa gibi sembolik bir durum değildir. Trejo halen de hapishanelerde mahkûmlarla konuşmakta ve kendi geçmişini onlarla paylaşıp bir fark yaratabileceklerini görmelerini sağlamaya çalışmaktadır. Trejo tövbesini edip rehabilitasyonunu tamamladığından bu yana 46 yıldan çok daha uzun süredir alkole dönmemiş hatta bir yudum bile içmemiştir. 


Orijinal adı Inmate #1: The Rise of Danny Trejo olan ve 1080p film formatıyla da bulabileceğiniz bu yapımda sizde Trejo’ya bu zorlu hayat hikâyesinde eşlik edebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın