46,188 Görüntülenme
47 Metre Derinde: Kafes
5.0 IMDB Puanı
10 1 5 4538

47 Metre Derinde: Kafes

(47 Meters Down: Uncaged)
Kategori
Senaryo Ernest Riera, Johannes Roberts

Johannes Robert’in yönettiği ve Ernest Riera ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı 47 Metre Derinde: Kafes filmi 7 Ağustos 2020’de ülkemizde gösterime girmiştir. Filmde iki kız kardeşin su altında kalmış bir antik kente dalış yaptıkları sırada köpek balıkları ile karşılaşmaları anlatılmaktadır.


Film Meksika'nın Yucatan kentinde bir kız okulunda başlamaktadır. Mia (Sophie Nelisse), okulun kötü kızı Catherine (Brec Bassinger) tarafından havuza itilir. Mia'nın üvey kız kardeşi Sasha (Corinne Foxx) ona yardım etmez ve hatta kız kardeşi olduğunu da reddeder. Mia'nın babası Grant (John Corbett) ile evlenen Sasha'nın annesi Jennifer (Nia Long) tarafından okuldan alınırlar. Sasha, ailesine Mia'yı diğer kızlardan hiçbirinin sevmediğini söylerken, ikisinin kardeş olamayacakları iddiasını yineler.


Grant, yemekte Mia'ya mağara dalışı gezilerinden birinde bulduğu bir köpekbalığı dişini gösterir ve Mia, bu tür keşiflere olan ilgisini olduğunu söylediği için ona verir. Mia ve Sasha'ya köpekbalıklarını görmek için denize açılacalarını söyler, bu da Sasha'nın arkadaşlarıyla takılmayı planladığı için onu mutlu etmemiştir.


Grant ve iki asistanı Ben (Davi Santos) ve Carl (Khylin Rhambo), yakındaki başka bir mağarada dalış macerasına doğru yola çıktıkları sırada kızları bırakır. Kızlar, Catherine'in arkadaşlarıyla orada olduğunu görür. Sasha'nın arkadaşları Alexa (Brianne Tju) ve Nicole (Sistine Stallone), Sasha'yı oradan almak için yanlarına gider. Catherine'e takılıp kalmaktansa herhangi bir yerde olmayı tercih edeceğini bildiği için Mia'yı isteksizce gelmeye ikna eder. 


Kızlar bir mağaranın kenarındaki bir uçurumun yanına gelir ve suya atlar. Mia aslında Sasha ve arkadaşlarıyla eğlenmeye başladığını fark eder. Daha sonra dalış tüpü ekipmanlarını alırlar ve eski bir Maya tapınağının kalıntıları olduğu için yakınları keşfetmeye karar verirler. Mağarada yüzerler ve birçok eski oymanın yanı sıra birçok iskelet bulurlar. Nicole yakınlarda yüzen kör bir Meksikalı Tetrabalığı görür. Alexa, bir süredir orada olduğunu ve adapte olduğundan beri göze ihtiyaç duymadığını belirtir. Tetra, Nicole'e doğru yüzer ve çığlık attığında onu korkutur, bu da kızları bölerek bir kargaşaya neden olan sütunlara çarpmasına neden olur. Mia ve Alexa birbirlerini bulur ve sonra Ben ile karşılaşırlar, bu da Carl ve Grant'ın uzakta olmadığı anlamına gelir. Sonra bir köpekbalığı ortaya çıkar ve Ben'i öldürerek kızların kaçmasına neden olur. Tekrar Sasha ve Nicole’e doğru yüzerler ve onlara köpekbalığından bahsederler.

Serinin diğer filmleri 1

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum