756 Görüntülenme
99 Şarkı
7.1 IMDB Puanı
10 1 8 70539

99 Şarkı

(99 Songs)
Kategori
Senaryo Hussain Dalal, Vishwesh Krishnamoorthy, A.R. Rahman

Jai muhteşem bir müzik yeteneğine sahip bir gençtir. Jai o denli yeteneklidir ki keşfedilmemesi neredeyse imkânsızdır. Jai adeta müziği ile renkleri ve aşkı anlatmakta olan bir müzisyendir ve bu yeteneği kısa sürede de hak ettiği gibi fark edilmiştir. Jai’nin fark edilmesi ise ne kendisi ne sevgilisi ne de müziği için hiç de iyi olmayacaktır.


4k format ve dublajlı versiyonda izleyeceğiniz 99 Şarkı filminde, Jai muhteşem bir yetenek ile doğmuştur. Müziğini adeta konuşturan Jai özellikle de müziği ile aşkı anlatmaktadır. Jai müzik yapmaya asla ara vermez ve bulduğu her yerde müzik yapar. Jai’nın bu kararlığı ise kendisine büyük bir başarıyı da kısa zaman da getirmiştir. Jai sonunda dikkatleri çelmeyi başarmıştır ve ünü de giderek yayılmaktadır. 


Bir süre sonra Jai sayılı müzik otoritelerinin onayını da alarak müzik dünyasındaki yerini devleştirmeye başlar. Ama bu sırada sevgilisi ile eskisi kadar ilgilenemeyen Jai’nin ilişkisi de eskisi gibi güvende değildir. Ayrıca Jai büyüdükçe ve başarıları bazı gözleri de cezp ettikçe Jai ve sevgilisinin arası da açılmaya başlar. Jai ve sevgilisi arasındaki aşk aslında çok temiz bir aşktır ancak son zamanlarda onu kıskanan çevreler ve onu sadece kendi tarafında tutmak isteyen çıkarcılar ve Jai’nin sevgilisine gerektiği kadar zaman ayıramaması aşklarını da tehlikeli ve dönülmez yollara sokmaya başlamıştır. 


Ancak Jai olanları görmeye başlamıştır ve sevgilisi olmasını istemeyen kişilerin gerçek yüzlerini de fark etmiştir. Bu yüzden Jai kendini toplamak ve sevgilisine onu her şeyden daha çok sevdiğini kanıtlamak istemektedir. Ama bunun için Jai en başa dönmelidir. Bir zamanlardaki gibi saf aşkı anlatan müzikler yapmalı ve gerçek aşkına onu ne kadar sevdiğini göstermelidir. Acaba Jai gerçek aşkı için yeniden eskisi gibi kendi benliğine dönebilecek ve gerçek aşkına onu eskisi kadar çok sevdiğini kanıtlayabilecek midir? Yoksa Jai tüm bunlar için çok mu geç kalmıştır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın