711 Görüntülenme
Agatha ve Cinayet Gerçeği
6.3 IMDB Puanı
10 1 7 65696

Agatha ve Cinayet Gerçeği

(Agatha and the Truth of Murder)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Tom Dalton

2018 yapımı bir suç ve gizem filmi olan Agatha and the Truth of Murder’ın yönetmen koltuğunda Terry Loane oturmaktadır ve senaryosu Tom Dalton tarafından kaleme alınmıştır. Filmin ana karakterleri Richard Doubleday, Stacha Hicks, Ruth Bradley, Blake Harison ve Dean Andrews tarafından canlandırılmıştır. 4k film izle serimizde sizlerle buluşacak olan filmde Agatha Christie’nin 1926 yılında ortadan kaybolduğunda aslında ne yaptığı anlatılmaktadır.


Film, klasik dedektif romanlarının unsurlarını kullanıyor ve ayrıca başlığı bir gazete kupüründe manşet olarak görünen The Man in the Brown Suit gibi Christie'nin romanlarına göndermeler içeriyor. Florence Nightingale Shore olayı ve Mabel Rogers karakteri gerçek insan ve olaylara dayanmaktadır.


1926'da, Agatha Christie, yazması gereken bir romanı yazamadığında ve sadakatsiz kocasının onu istemediği bir boşanmaya zorladığında kendini hoş olmayan bir noktada bulur. Yeni romanını yazmak için farklı bir yol bulmaya çalıştığı sırada, bir trende dövülen arkadaşı Florence Nightingale Shore'un cinayetini çözmek için yardım arayan kadın Mabel Rogers onunla iletişime geçer. Christie, başlangıçta özel bir soruşturma yapma konusunda isteksiz olsa da, tüm ülke onun peşindeyken, gizlice çıkıp bu cinayetin peşine düşer. Bir süre sonra kendisini kötü karakterler ve somut tehlikelerle dolu yeni bir olaya kaptırır.


Tanınmamak için kendisine "Mary Westmacott" adını verir ve Mabel de onun yardımcısı kılığında şüphelilerin arasına girer. Şüpheliler arasında, Florence gibi bir hemşire olan, ancak pek uygun olmayan iş etiğine sahip olan Daphne Miller, parasını miras alan Florence’in kuzeni Randolph, savaştan sonra iyileşmesine yardım ettiği Afrika kökenli bir Fransız askeri olan Zaki Hanachi, polis tarafından aranan boksör ve karaborsacı Travis Pickford ve Florence'ın görmeye gittiği kadın Pamela Rose yer almaktadır. Daphne'ye tacizci babası Wade ve Bayan Rose'a oğlu Franklin eşlik etmektedir. Mabel insanların çantalarını araştırmaya başladığında,Wade Miller'ın yanında bir silah taşıyabileceğini öğrenir. Agatha trende bulunan insanların akraba olduğunu duyduğunda kendisinin bir hukuk şirketinden geldiğini ve herkesin onlara kalan mirastan pay alacağını söyler.  Diğer insanların tepkisini denemek ve onları galeyana getirmek için, "Mary" ilk konuşmadan sonra mirastan en büyük payı Daphne'nin alacağını duyurur.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın