73,222 Görüntülenme
Alacakaranlık Efsanesi Tutulma
5.0 IMDB Puanı
10 1 5 7250

Alacakaranlık Efsanesi Tutulma

(The Twilight Saga: Eclipse)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Temple Hill
  • Film Süresi 124 dakika
Yönetmen
Senaryo Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer
Ödüller 22 ödül & 34 Adaylık.

Serinin üçüncü filmi Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma’nın yönetmenliğini David Slade yapmıştır. Filmin Stephanie Meyer’in romanından esinlenilen senaryosunu ise Melissa Rosenberg kaleme almıştır.


Fİlm, Riley Biers'in (Xavier Samuel) eve giderken bir mağazadan çıktığı gece başlamaktadır. Yolda yürürken şiddetli bir yağmur fırtınası başlar. Uyarılmadan yere düşürülür. Şaşırmış bir şekilde etrafına bakınca kimseyi göremez ve yürüdüğü sokak tamamen terk edilmiş görünmektedir. Korkarak paltosunu daha yakına çeker ve hızını arttırır. Fakat aniden havaya fırlatılıp bir duvara savrulur ve hala kimse ya da hiçbir şey ortada yoktur. Riley yardım için bağırmaya başlar ve koşmaya başlar. Bir marinadaki iskeleye çok yaklaşır ve neredeyse suya düşer. Dehşet içinde, görünmeyen saldırgana ne istediğini haykırır. Bir şey görülemeyecek kadar hızlı geçerken bir bulanıklık vardır ve Riley'nin eli yaralanır. Acı içinde çığlık atıp yere düşer ve elindeki yara, bir tür ısırık yarasını andırmaktadır.


Bella (Kristen Stewart) ve Edward (Robert Pattinson), İngilizce finaline hazırlık olarak "Fire & Ice" kitabını okudukları bir çayırdadır. Edward yine Bella'dan kendisiyle evlenmesini ister ve eski çıkmaza girerler. Ve Bella "beni değiştir" diye yanıt verir. Sonunda Edward, evlendiklerinde onu değiştireceği bir uzlaşma teklif eder. Bella onu öper ama sonra bunun bir şart koşmaya benzediğini söyler. Evlilikle ilgili görüşleri farklıdır ve boşanma oranı hakkında onunla dalga geçer. Edward ona "vampir-insan boşanma oranının" daha düşük olduğunu garanti eder. Daha çok öpüşürler ve Bella saat dörtte eve döneceğini söyler. Edward eşyalarını toparlayıp eve dönmeye başlarken sadece gülümsemektedir.


Charlie (Billy Burke), Seattle'daki bir dizi cinayeti tartışan gazete manşetini okumaktadır. Bella eve tam olarak Charlie'nin istediği gibi saat dörtte gelir. Onun "ömür boyu" cezalandırılmasıyla ilgili kısa bir tartışma yaparlar ve Charlie, Bella’nın cevabının Edwart'ın hayatının bir parçası olduğunu beklese de, Bella ve Edward arasında biraz ayrılık görmek istediğini itiraf eder. Yani Charlie ona bir anlaşma teklif etmektedir. Diğer arkadaşlarından bazılarını da görmeyi kabul ederse cezasını sona erdirecektir ve Jacob’u önerir. Billy'nin, Charlie'ye söylediği gibi Jacob son zamanlarda çok zor bir dönemden geçmektedir ve çok kısa bir süre önce Bella o durumdan geçmiştir. Ayrıca Bella ona ihtiyaç duyduğunda Jacob hep yanında olmuştur. Bella, Jacob'u arar ama sesli mesajını alır ve mesaj bırakmamayı seçer. 


Bella, Jacob’un yaşadığı yere gitmek için kamyonuna biner, ancak kamyonet çalışmaz. Aniden Edward yolcu koltuğunda belirir. Jacob’un yaşadığı yere gittiğini biliyordur ve Bella, Alice'in onu gördüğünü ve Edward'ın arabasını oraya gitmesini önlemek için çalışamayacak şekilde düzenlediğini fark eder. Jacob ile görüşmesi hakkında tartışırlar. Edward onun güvenliğine takıntılıdır ve Quileutes Kızılderililerinden hiç biri ile görüşmeyeceğine söz verir.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum