65,449 Görüntülenme
Alacakaranlık Efsanesi Yeni Ay
4.7 IMDB Puanı
10 1 5 6454

Alacakaranlık Efsanesi Yeni Ay

(The Twilight Saga: New Moon)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Summit Entertainment, Temple Hill
  • Film Süresi 130 dakika
Yönetmen
Senaryo Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer
Ödüller 20 ödül & 24 Adaylık.

Serisinin ikinci filmi olan Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ay’ın yönetmen koltuğunda Chris Weitz oturmaktadır. Filmin senaryosu yine ilk filmin senaristi Melissa Rosenber tarafından yazılmıştır.


Bella Swan'ın (Kristen Stewart), "Romeo ve Juliet" ten Friar Lawrence'dan alıntı yapan sesi duyulur: "Bu şiddetli zevklerin şiddetli sonları var" demektedir ve bir kabus görmektedir. Öğlen güneşi altında kırmızı pelerinli bir grup yabancıyla savaşır. Bir saat kulesini ve 12: 00'ye hareket eden yelkovanı görmek için yukarı bakar. Aniden ormandan bir çiçek tarlasına çıkar ve büyükannesine (Christina Jastrzembska) doğru bakar. Edward Cullen (Robert Pattinson) Bella'nın arkasından gelir. Onu uyarmaya çalışır ancak Edward yaklaşmaya devam etmektedir. Kendini ifşa etme kararını memnuniyetle karşılar ve elini tutar. Bella'nın Büyükannesine yaklaşırlar ve Bella "Büyükanne, Edward'la tanışmanı isterim" der ama sözler Bella'nın yanı sıra yaşlı kadından da çıkar. Onun, daha yaşlı, buruşuk hali olduğunu fark eder ve büyükannesi, ebediyen genç bir Edward'ın yanında duran gerçekten onun yansımasıdır. Bella'nın babası Charlie (Billy Burke) onu kabustan uyandırır. "Romeo ve Juliet" okuyarak uykuya daldığı ortaya çıkar.


Bella'ya mutlu yıllar diler ve ona iki hediye verir, babasından bir dijital kamera ve annesinden bir not defteri almıştır. Hediye almayacaklarına karar verdiklerini düşündüğü için zayıf bir şekilde protesto eder. Babası onun yaşlanmaya takıntılı olduğunu ve kafasında gri bir saç olduğunu gösterdiğini söyler. Bella aynaya koşar fakat şaka yaptığını anlar.


Bella eski tuğla kırmızısı, Chevrolet kamyonuyla okula giderken, radyoda yürüyüşçülerin öldüğü varsayıldığı üç kişinin kayıp olduğu haberini duyar. Otoparka vardığında, arkadaşları Jessica, Mike, Angela ve Eric'le konuşur, hepsi onun doğum günüyle ilgili hiçbir şey bilmiyor gibi görünmektedir. Edward, yepyeni, siyah arabası ile park yerinde araba sürerken Bella fotoğraflarını çeker. Grubun geri kalanı Edward geldiğinde ayrılır. Edward ona mutlu yıllar diler. Bella ona bundan pek memnun olmadığını söyler. Şimdi on sekiz yaşındadır ve ondan bir yaş büyüktür. Edward endişesini önemsemez. Çünkü o, 109 yaşındadır. Tutkuyla öpüştükleri sırada sınıfa gitmeleri gerektiğini söyleyerek ayrılırlar. Ayrıca Jacob henüz gelmemiş olmasına rağmen onu görmek istediği için Edward, Bella’yı durdurur.


Jacob geldiği zaman Edward geri çekilir. Bella, Jacob'a (Taylor Lautner) olan değişikliklere hayret eder ve onunla steroid alma konusunda alay eder. O da Bella'ya bir hediye verir. Bu bir düş kapanıdır, kötü rüyaları uzak tutmayı amaçlayan eşyadır. Bella, kâbusu üzerine düşünerek bundan memnun kalır. Edward ile Jacob’un arasında gerginlik oluşmaktadır.


Alacakaranlık 2 izle

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum