2,149 Görüntülenme
Amerikan gecesi
4.6 IMDB Puanı
10 1 5 252

Amerikan gecesi

(American Night)
Kategori
Senaryo Alessio Della Valle

İzlerken nefeslerimizi tutacağınız bir aksiyon gerilim filmi daha; American Night! Bu filmde bol koşturmaca ve bol bol gerilimli sahnelere şahit olacağız. İzlerken birçok sahnede nefesimizi tutacağımız filmde birbirleriyle kıyasıya mücadele edecek olan iki düşmanı aynı kare içerisinde göreceğimiz dakikalar olacak. Peki ama bu iki düşmanın onları sürekli karşı karşıya getirecek olan dertleri ne? 


Bir tarafta John Kaplan, diğer yanda ise Rubino. Öyleyse kim bu John ve Rubino? Önce onları tanımak gerekirse; John Kaplan uzun süredir aynı meslek dalı ile uğraşmakta olan bir sanat tüccarıdır. Rubino ise yıllar boyunca ismini oraya buraya yaymayı başarıp herkesin dilinde korkutucu ve vicdansız birisi olarak dolanmayı başarmış bir adamdır. Peki birbirinden alakasız ve bağımsız gibi gözüken bu iki adamı birbirlerine düşman eden şey nedir? Daha doğrusu şeyler nedir? 


Evet, John ve Rubino birbirlerine karşı birçok alanda üstünlük mücadelesine girişmiş olan adamlardır. İkisi de sanat konusunda birbirinden daha yaratıcı olduğunu düşünmektedir. Buna bağlı olarak, her ikisi de bol para kazanmayı hak edenin kendisi olduğunu iddia edecektir. Ve son olarak ise ikisinin de kalbini çarptıran kadın aynıdır. İşte tüm bu benzer ilgi alanları ve yetenekler bu iki alakasız adamı birbirlerinin en azılı düşmanları haline getirecektir. Peki ya bu mücadelenin gerçek kazananı kim olacaktır? Sanat tüccarlığı konusunda uzmanlaşmış ve tahtı kaptırmaya hiç de niyeti olmayan olan John Kaplan mı yoksa herkesin korkulu rüyası olan ve yanından geçerken bile kafayı kaldırmaktan çekindiği Rubino mu?


4k formatlı filmin hem yönetmenliğini yapan hem de olayların bir bir sırayla çizildiği senaryosunu hazırlayan kişi başarılı yönetmen ve senarist Alessio Jim Della Valle'dir. İtalyan yapımı olan ve çekimlerinin de büyük kısmı İtalya'da yapılmış olan filmin türü aksiyon ve gerilimdir. Filmin tüm çekimleri bittikten ve düzenlemeleri yapıldıktan sonra vizyona giriş tarihi olarak 01 Ekim 2021 belirlenmiştir. Yine belirlenen tarihte Kanada'da vizyona girmiş olan filmin dili İngilizcedir. Her kesime hitap edebilecek olan müziklerini ise Marco Beltrami tasarlamış ve film ile bütünleşmiştir. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın