13,202 Görüntülenme
Antarctica
9.2 IMDB Puanı
10 1 10 1330

Antarctica

Kategori
Yönetmen
Senaryo Keith Bearden

Antarctica 2020 yapımı komedi ve romantik türündeki filmdir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Keith Bearden yapmıştır ve ana karakterler Chloe Levine, Bubba Weiler, Clea Lewis, Kimie Muroya ve Steve Lipman tarafından canlandırılmıştır. Filmde uzun süredir arkadaş olan iki gencin yetişkinlerin baskısı altında karşılaştıkları problemlerle baş etmeye çalışırken liseyi bitirmeye çalışmaları anlatılmaktadır.


Janet (Kimie Muroya) ve Kat (Chloë Levine) aynı lisede eğitim gören ve liseden önce de arkadaş olan iki genç kadındır. İki arkadaş ikisi birlikte birbirlerini tamamladıklarını düşünmektedirler. Muhafazakâr ve korumacı ailelerinin ve lise öğretmenlerinin onlar üzerindeki baskılarının kendi benliklerine ulaşmalarını engellediğini düşünmektedirler. Kızlar etraflarındaki ortama ve çevrelerine uyum sağlayıp sağlamadıkları konusunda umursamazdırlar.


Lise son sınıfa geldiklerinde iki arkadaş arasında görüş ayrılıkları oluşmaya başlar. Kat, Janet’e göre daha güzeldir ve bu katıldığı partilerde ve sınıflarında daha çok ilgi çekmesini sağlamaktadır. Pek güven vermeyen tiplerle takılmaya başlamıştır ve Janet bundan rahatsız olmaktadır. Bir süre sonra Janet ona bu konuda uyarıda bulunmaya karar verir. Kat’ın, ikisinin de daha önce küçümsediği ve dalga geçtiği tiplerle takılmaya başlaması ve onlarla arkadaşlık etmeye başlaması onun hakkında endişelenmeye ve arkadaşlıkları konusunda güvenini sarsmasına neden olmuştur.


Bu sırada Janet okul müdürlerinin ailesini teşvik etmesi ile Femtrexl adlı bir ilaç kullanmaya başlamıştır. İlaç sözde onu zayıflatacak ve daha güçlü bir birey haline getirecektir fakat yan etkileri bulunmaktadır. İlacın çok ağır yan etkileri arasında hayal ürünü şeyler görmekte bulunmaktadır ve Janet bir süre sonra astronot kıyafeti giyen bir adam görmeye başlar ve onunla konuşmayı dener. Bu sırada Kat yeni arkadaş çevresi ile katıldığı bir partide birisi ile ilişkiye girer ve hamile kalır. Kat bütün okulun bunu öğrenmesi ile zor bir duruma sürüklenir ve okuldaki insanların onu aşağılayıcı ve küçümseyici davranışları altında ezilmeye başlar. Janet ise onun uyarılarını dinlememesine rağmen Kat’e kızmamıştır ve hamile kaldığı çocuğu tekme tokat okulun koridorunda döver ve en yakın arkadaşını savunmaya başlar. İki genç arkadaş kendi boylarından büyük bir sorunla karşı karşıya kalmışlardır ve çocuğu aldırmaya karar verirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum