1,613 Görüntülenme
Aporia: Kıyamet Deneyi
4.6 IMDB Puanı
10 1 5 190

Aporia: Kıyamet Deneyi

Kategori
Yönetmen
Senaryo Rec Revan

Dağın eteklerinde bulunan kendi halinde bir köy ve aniden korkunç bir saldırıya uğrayan köy halkı. Ellerindeki ağır silahlarla köye gelen bu korkunç insanların aklındaki Şeytani plan ise bu insanlar üzerinde korkunç deneyler yapmaktır. Aniden yapılan saldırı ve köy halkının böyle bir durumu beklememesi herkesin gafil avlanmasına ve bu niyetleri korkunç insanların köleleri olmalarına sebep olur ama bazıları için bu durum bile sonrasında yaşanacaklar yanında bir hiç kalmaktadır. 


Kıyamet Deneyi adındaki 4k formatlı filmde köye aniden yapılan baskında ele geçirilen insanlar bir tür kobay faresi gibi kullanılmaktadır. Ancak deneylerin istedikleri gibi sonuç vermemesi üzerine çoğu insan dağın tepesine götürülüp kurşunlanmaktadır. Gidenlerin geri dönmediğini gören Arvin ve Ejla ise bir şekilde oradan kaçmaları gerektiğini anlamışlardır.


Arvin ve Ejla sonunda cesaretlerini toplayıp kaçtıklarında kendilerini dağın içinde bulunan ve ıssız gibi duran bir çukurda saklarlar. Fakat bir süre sonra bu çukur kendileri için eli silahlı adamlardan daha da tehlikeli bir hal almaya başlar. Çünkü Arvin ve Ejla kaçmadan önce deneylere maruz kalmaktan kurtulamamış ve bazı deneylerin kobayları olmuşlardır. Bu yüzden de içinde bulundukları yeni iklim ile etkileşime giren kimyasallar aktif hale gelmiş ve Arvin ve Ejla için mutasyonu başlatmıştır. Buna engel olamayan ve sonlarının ne olacağını kestiremeyen Arvin ve Ejla ya o çukurdan çıkıp yakalanma riskini göze alacak ya da çukurda mutasyonlarının onların kaderlerini çizmesine izin vereceklerdir. Fakat her iki seçim de bir nevi ölüm demektir ama Arvin ve Ejla bu seçimi bir an önce yapmak zorundadırlar.


Aporia orijinal ismiyle de sitemizde yer alan gerilim, korku, macera ve aksiyon kategorilerinde bulunan film bir Rec Ravan filmidir. Aysel Yusubova, Taleh Memmedov ve Mubariz Samadov isimleri ise başrol oyuncu kadrosunda bulunan simalardır. Arvin ve Ejla için mutasyona uğramak mı yoksa eli silahlı canilerin eline geçmek mi daha tehlikelidir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

8 yorum