12,217 Görüntülenme
Auschwitz’in Meleği
6.5 IMDB Puanı
10 1 7 1208

Auschwitz’in Meleği

(The Angel of Auschwitz)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Bradley Coker, Terry Lee Coker

The Angel of Auschwitz, 2019 Brezilya yapımı dram, gerilim ve savaş filmidir. Filmin süresi bir saat kırk bir dakika uzunluğundadır. Film, 17 Kasım 2019 tarihinde Brezilya'da gösterime girmiştir. Filmin yönetmenliğini aynı zamanda "The Escape from Auschwitz" ve "Hatton Garden the Heist" filmlerinin de yönetmenliğini yapan Terry Lee Coker yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığını da Coker ailesinden olan Terry Lee Coker ve Bradley Coker yapmıştır.


Filmin başrollerinde Bronislaw Leszczynska rolünü üstlenen Paul Joseph Bonnici, Stanislawa Leszczynska rolünü alan Noeleen Comiskey, Sylwia Leszczynska rolünde Chloe Collins, Josef Mengele rolünde Steven Bush, Josef Mengele Senior rolünde de Michael McKell, ve son olarak da Pfani rolünde Grace Blackman isimli oyuncular yer almıştır.


Noeleen Comiskey, "The Obscure Life of the Grand Duke of Corsica", "The Guard of Auschwitz" ve "A Bit Older and a Little Bit Taller" isimli filmlerde de rol almıştır. Ayrıca Steven Bush da "The Guard of Auschwitz" isimli filmde yer almıştır ve bunun dışında "Walking on Cars: Catch Me If You Can" isimli filmde de rol üstlenmiştir.


Auschwitz'de ve 1944 tarihinde, İkinci Dünya Savaşı'nın en yoğun ve en zorlu günlerinde geçen filmde, Polonyalı bir ebe, oldukça kötü şöhrete sahip bir toplama kampında hapis tutulur ve bundan kısa süre sonra kamp hastanesinde Doktor Mengele isimli bir doktora yardım etmek üzere işe alınır. Bu işte, kamptaki çocukların ve hamile kadınların üzerinde deneyler yapıldığını keşfeden Polonyalı ebe, olabildiğince çok çocuğu kurtarmak için elinden geleni yapmak için kendisine yemin eder.


Gisella Perl, genç yaşta akademik umut vaat eden biriydi. O dönemde on altı yaşında ortaokuldan mezun olan tek kadın ve ayrıca da tek Yahudi'ydi. Büyük akademik istekleri ve hayalleri vardı ve babasına, tıp fakültesine gitmek istediğini söyleyerek yanaştı. Babası bu duruma karşı tereddütlüydü, kızının inancını kaybetmesini ve Yahudiliği terk etmesini istemiyordu. Fakat sonunda ikna oldu ve Perl tıp fakültesini başarıyla bitirip, ebe oldu.


Bu film, korkunç koşullarda 3.000 bebek doğurtmak zorunda kalacak ve kendisine Auschwitz Meleği adı verilecek olan Stanislawa Leszczynska isimli kadının inanılmaz gerçek hikayesini ele almaktadır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın