814 Görüntülenme
Bayrak Günü
5.0 IMDB Puanı
10 1 5 76649

Bayrak Günü

(Flag Day)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jez Butterworth, John-Henry Butterworth, Jennifer Vogel

Uyuşturucu batağına düşmüş bir genç olan Jennifer, alkolik annesini bırakarak babasının yanında yaşamaya karar verir. Jennifer hem kendi bağımlılığını hem de babasının işlediği suçları düzeltmeye, normal bir hayat yaşamaya kararlıdır. Fakat Jennifer’ın bağımlılığı şiddetlenmekte, babasının bulaştığı suçlar ise kısa sürede artmaktadır. Flag Day (Bayrak Günü) 2021 yapımı bir suç ve drama filmidir. 


Sean Penn’in yönettiği Flag Day filminin senaryo kısmında Jez Butterworth, John-Henry Butterworth ve Jennifer Vogel yer alır. 4k formatlı film Jennifer Vogel’ın Flim-Flam Man: A True Family History isimli kitabından uyarlanmıştır. 1970’li yılların ortasında, bir aile, Minnesota'da yaşamaktadır. Bu aile John Vogel, Petty, Jennifer ve Nick’ten oluşmaktadır. John Vogel karakterini filmin yönetmenliğini de üstlenen Sean Penn canlandırır. John Vogel’in eşi Petty karakterini Katheryn Winnick isimli oyuncu canlandırır. 6 yaşında bir kız çocuğu olan Jennifer karakterini yönetmenin de öz kızı olan Dylan Penn isimli oyuncu canlandırır. Jennifer’in kardeşi olan 4 yaşındaki Nick karakterini ise Cole Flynn isimli oyuncu canlandırır.


Petty’nin alkol bağımlılığı hızla ilerlemektedir. Ailesine daha iyi bir yaşam sunmak isteyen, bunu yapabilmek için çeşitli kriminal faaliyetlere bile katılan John’un biriktirdiği bütün paralar, Petty tarafından alkole yatırılmaktadır. Petty’nin alkol bağımlılığı ilerledikçe, John buna katlanamamaya başlar. Derken John, evden ayrılmaya ve kendi başına bir hayat kurmaya karar verir. 


John evde yokken, Petty’nin bağımlılığı iyice ilerlemiştir. Petty artık öfkesini ve duygularını kontrol edemez bir durumdadır. Jennifer ve Nick, annelerinin bu davranışlarından bıkmış bir şekilde, bu yaz tatilini babalarının yanında geçirmek istemektedir. Çocuklar, babaları John’un yanında oldukça iyi bir yaz tatili geçirir. Bu sırada John’un Debbie adında bir kız arkadaşı vardır. Debbie karakterini Bailey Noble isimli oyuncu canlandırır. Yaz biter ve çocuklar annelerinin yanına döner. Bu sırada John, daha fazla para kazanabilmek için çeşitli suçlar işlemeyi planlamaktadır. 


Bu olaylardan yıllar sonra, Petty’nin, Hopper adındaki erkek arkadaşı, Jennifer’a cinsel istismarda bulunur. Bunun üzerine Jennifer, geri dönmemek üzere evden ayrılır ve babasının yanında yaşamaya başlar. Jennifer’ın planı hem kendi uyuşturucu bağımlılığını hem de babasının suç tutkusunu düzeltmektir. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın