13,541 Görüntülenme
Bıçağın İki Yüzü 2
6.7 IMDB Puanı
10 1 7 1370

Bıçağın İki Yüzü 2

(Blade II)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Amen Ra Films, Imaginary Forces
  • Film Süresi 117 dakika
Senaryo Marv Wolfman, Gene Colan, David S. Goyer
Ödüller 6 ödül & 10 Adaylık.

1998 Yapımı olan ilk filmin başarısından sonra serinin devamı olan Blade II filminin yönetmeni değişiyor. İlk filmin yönetmeni olan Stephen Norrington, yönetmenlik koltuğunu Guillermo del Toro’ ya bırakıyor. Serinin bu filmi de ilk filmin başarısının ardından 6 ödüle ve 10 kere de adaylığa layık görülüyor.


İlk filmden de kendisini bildiğimiz 11 ödül ve 19 adet ödül adaylığı gibi başarıları olan Wesley Snipes adındaki ünlü aktör yine serinin bu devam filminde de Blade karakterini canlandırıyor. Whistler rolünde ise geçen filmden tanıdığımız Kris Kirstofferson oynuyor. Filmde Scud karaterini canlandırmak içinse, hepimizin The Walking Dead adlı seriden tanıdığımız yetenekli ve birçok ödülü bulunan Norman Reedus oynamakta.


Marvel Comics sayfalarının ürünü olan, gişe rekorlarını altüst eden Blade filminin devam filmi ise 54 milyon dolarlık bir bütçe ile biz severlere kavuşturuluyor. Filmin yayımlanması için her ne kadar devam filmlerinin yayınlanması için kötü bir zaman aralığı olarak nitelendirilen Mart ve Nisan ayları seçilmiş olsa da film izleyenlerle buluşunca çok fazla kötü bir zaman olmadığını kanıtlıyor. Amerika’ da 80 milyon dolar ve Birleşik Kırallık’ ta da bir numaraya çıkmayı başarıyor. Dünya çapına baktığımızda ise; 150 milyon dolar hasılat yapan film, serisinin en çok hasılat getiren filmi olarak nitelendiriliyor.


Serinin devam filmi olan Bıçağın İki Yüzü 2 filminde de; Ana karakterimiz Blade’in (Wesley Snipes) vampirlerle beslenen Reaper’lara karşı savaşmak için bir vampir konseyiyle huzursuz ama etkili olabilecek bir ittifak kurması konu alıyor. Hem insanları hem de vampirleri yok etmekle tehditler savuran, Reaper olarak adlandırılan yeni bir tür canavarın ortaya çıkması yüzünden bu ittifakı kurmak zorunda kalan Blade, nefret ettiği ve baş düşmanı olarak adlandırdığı vampirlerle birlikte çalışmak zorunda kalıyor. Yarısı insan, kalan yarısı ise bir vampir olan, doğumunun bu lanetinin intikamını almak ve insan ırkını kana bulanmış olan Armageddon’dan kurtarma arzusuyla kendini yitirmiş Blade, bu yeni aksiyon ve macera dolu filminde de kendisinden beklenenleri karşılıyor. 

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın