935 Görüntülenme
Bugün Her Şey Düzelecek
6.3 IMDB Puanı
10 1 7 89290

Bugün Her Şey Düzelecek

(Today We Fix the World)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Mariano Vera

Komedi ve dram kategorilerinde yer alan Hoy se arregla el mundo isimli 4k formatındaki filmde Ariel Winograd yapımın yönetmen koltuğundaki isimdir. Mariano Vera ismi ise filmin senarist köşesindeki isimdir. David isimli her şeye sahip olan ancak gerçek sevgiye sahip olmayan bencil bir adamın hayatının en büyük sınavını vermesini konu alan filmin başrol oyuncu kadrosunda ise Leonardo Sbaraglia ile Benjamín Otero ve de Luis Luque simaları yer almaktadır.


David oldukça popüler olan ve insanların her türlü sorunları hakkında sohbet edilen Bugün Dünyayı Onarıyoruz isimli talk Show programının yapımcısıdır. Hayatta hiçbir şeyi eksik olmayan David aşka da inanmamakta ve hayatını tek gecelik ilişkilerle geçirmektedir. Fakat bu tek gecelik kaçamakların birinde David, Silvina adındaki genç bir kadınla birlikte olur ancak Silvina hamile kalır. Hiç istemese de baba olan David’in artık Benito adında bir oğlu da vardır. Aradan dokuz yıl geçmesine rağmen oğluna bağlanamayan David sık sık Silvina ile tartışmaktadır. 


Yine hararetli bir tartışma esnasında Silvina aslında Benito’nun onun oğlu olmadığını ve ona yala söylediğini ağzından kaçırıverir. Ne yapacağını bilemeyen David bu konuyu düşünürken kaderin bir oyunu olarak Silvana aniden ölür. David ise oğluna gerçeği söyleyip söylememe konusunda başta kararsız kalsa da bencilliği yüzünden ona gerçeği söylemeye ve ondan sonsuza dek kurtulmaya karar verir. David sakin bir şekilde Benito’ya annesi ile neler konuştuğunu ve tüm gerçekleri bir anda anlatır. Benito ise bu durum karşısında ondan nefret etmek yerine ondan sadece tek bir iyiliği gitmeden önce yapmasını ister. Benito’nun istediği son şey ise gerçek babasının kim ve nerede olduğunu bulmasında ona yardım etmesidir. David ise buna itiraz etmez ve Benito’ya ona yardım edeceğini söyler. Bu sayede de David ve Benito’nun da macerası başlamış olur. Bakalım ikili bu baba arama yolunda ilişkilerinde nasıl bir yol kat edeceklerdir? 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın