1,375 Görüntülenme
Büyük Çirkin
5.2 IMDB Puanı
10 1 6 134

Büyük Çirkin

(The Big Ugly)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Scott Wiper, Paul Tarantino
Ödüller 7 ödül & 13 Adaylık.

2020 yılında vizyona girmiş olan The Big Ugly, bir Amerikan aksiyon filmidir. Filmin yönetmen koltuğunda Scott Wiper bulunmuştur. Senaryosu da yine Scott Wiper eşliğinde Paul Tarantino tarafından kaleme alınmıştır. Film, 24 Haziran 2020 tarihinde perdelerde yerini bulmuştur. Filmin başrol oyuncuları Vinnie Jones, Malcolm McDowell ve Ron Perlman isimli oyunculardır. Yan oyuncuları arasında Nicholas Braun, Leven Rambin, Brandon Sklenar, Lenora Crichlow, Bruce McGill ve Dan Buran gibi oyuncular yer almaktadır. Filmin konusunda ise Londra’da bir suç örgütü çetesinin lideri, Neelyn (Vinnie Jones) isimli adamını bir petrolcü ile birlikte West Virginia’ya kara para aklama operasyonu kurması için gönderir. Ancak Neelyn’in kız arkadaşı ortadan kaybolur ve Neelyn’in intikam almaya çalışması anlatılır.


4k film formatındaki dublajlı filmde, Neelyn ismindeki bir adam, çalıştığı suç örgütünün liderinin sağ kolu olan azılı ve tehlikeli suçlu Harris (Malcolm McDowell) ile birlikte West Virginia’ya seyahat eder. Seyahatlerinin amacı Preston (Ron Perlman) isimli petrolcü ile birlikte bir kara para aklama operasyonu kurabilmek için anlaşma yapmaktır. Ancak Neelyn ve Harris iş amaçlı yaptıkları bu seyahate eşleri Fiona (Lenora Crichlow) ve Jackie’yi (Elyse Levesque) de getirir. 


Vardıkları gece sarhoş olan Neelyn otel odasına girer girmez anında uykuya dalar. Bunun üzerine yalnız kalan Fiona, Preston’un en az kendisi kadar kibirli ve durmadan hava atan kötü niyetli oğlu Junior (Brandon Sklenar) ile birlikte bir bardak içki içmeye gider. Neelyn ertesi sabah uyandığında Fiona’nın ortadan kaybolduğunu öğrenir. Yerel bir barmen ile birlikte eşinin nerede olduğunu bulmaya çalıştığında eşinin cansız bedenine ormanda ulaşır. Eşinin öldürüldüğünü gören Neelyn, Junior’dan intikam almak için harekete geçer. 


Sonrasında bir iş anlaşması yapmak için geldikleri West Virginia, iki çete arasında kanlı bir çatışmanın merkezine dönüşür. Neelyn, bir yandan intikam almaya çalışırken bir yandan da alkole daha çok sarılmaya başlar. Gitgide alkol bataklığına battığı söylendiğinde ise düşmanını öldürmenin iyi hissettirmediğini, bunun yerine öldürdükten sonra alkol alarak iyi hissettiğini söyleyerek alkolikliğinin ve depresyonunun arkasındaki asıl nedeni saklamaya çalışır. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum