962 Görüntülenme
Can Dostum Anne Frank
6.3 IMDB Puanı
10 1 7 89276

Can Dostum Anne Frank

(My Best Friend Anne Frank)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Marian Batavier, Paul Ruven, Alison Leslie Gold

Can Dostum Anne Frank ismiyle dublajlı ve 4k formatında seyir keyfine sahip olduğunuz yapımda yönetmen koltuğundaki isim Ben Sombogaart’dır. Gerçek bir dram hikayesini anlatan yapımda bu gerçek hikayesini sinema için senaryoya uyarlayan isimler ise Paul Ruven ve Marian Batavier’dir. Mijn beste vriendin Anne Frank orijinal ismine sahip olan yapımın başrol oyuncu kadrosunu ise Roeland Fernhout ile Josephine Arendsen ve Aiko Beemsterboer isimleri oluşturmaktadır.


Hannah ve Anne iki farklı aileden gelmelerine rağmen birbirlerini kardeş gibi seven iki genç ve umut dolu genç kızdır. Fakat bu umut dolu gençliğin üzerine Nazi Almanya’sının korkunç karanlığı bir an da çöker ve bir zamanlar asla ayrılmayan Hannah ve Anne bir anda birbirlerinden ayrılmak zorunda kalırlar. Anne ve ailesi her ne kadar kaçsalar da sonunda Nazi güçlerinin eline düşerler ve kendilerini Bergen Belsen toplama kampında bulurlar. Neler olduğunu anlamadan çaresiz kalan Anne buradaki korkunç şartlara alışmak ve bir şekilde hayatta kalmanın bir yolunu bulmak zorundadır. 


Aradan geçen üç yılın ardına Anne tamamen değişmiştir ve artık kurtulmak için bir umudu kalmadığını düşünmektedir. Ancak tam da bu sırada karşısında dostu Hannah’ı bulan Anne yeniden bir an için bile olsa kendisini mutlu hisseder. 1945 yılında yeniden karşı karşıya gelen iki genç kız yeniden ayrılmayı hiç istemezler ancak buna mecburlardır. Ama Anne’nın bir toplama kampında olması Hannah için bir engel değildir ve bir şekilde dostunu oradan kurtarmayı istemektedir. Neredeyse imkânsız gibi görünen bu durum karşısında Anne’da giderek umutlanmaya başlamıştır ancak iki dostun yaşaması gereken daha zorlu çok olay bulunmaktadır. Bergen Belsen gibi bir toplama kampında genç bir kızın kurtarılması mümkün müdür? Hannah gerçekten de dostu için bu korkunç tehlikeyi göze alabilecek miydi? Gerçekten de yorgun Anne’yi kurtarmanın bir yolu söz konusu muydu?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın