29,518 Görüntülenme
Cordelia
6.5 IMDB Puanı
10 1 7 2914

Cordelia

Kategori
Yönetmen
Senaryo Antonia Campbell-Hughes, Adrian Shergold

Cordelia 2019 yapımı dram, korku ve gerilim türünde İngiltere filmidir. Filmin yönetmen koltuğunda Mad Dogs, The Last Hang Man, Holding On dizi ve filmlerinin yönetmenliğini yapmış, en iyi dram dizisi, en iyi kurgu yönetmeni, en iyi yönetmen ve en iyi dram dalları ve diğer bir çok dalda BAFTA ödüllerine aday olmuş ve bir BAFTA ödülü sahibi, bunların dışında 6 ödül sahibi ve 12 ödül adaylığı bulunan yönetmen ve senarist Adrian Shergold oturmaktadır.


Filmin senaryosunu ise asıl mesleği aktörlük olan 3096 Days, The Other Side of Sleep, Kelly + Victor ve Never Grow Old filmlerinde oyuncu olarak karşınıza çıkan ve “The Uncertain Kingdom” filminde senarist olarak bulunan, Berlin Uluslararası Film Festivalinde EFP ödülünü almaya hak kazanan, aktör ve senarist Antonia CAmpbell-Hughes tarafından kaleme alınmıştır ve Adrian Shergold ona senaryonun ekrana uyarlanmasında eşlik etmiştir.


Filmin oyuncu kadrosunda Johnny Flynn, Michael Gambon, Catherine McComark ve Alun Armstrong bulunmaktadır. Ayrıca senaryosunu kaleme aldığı filmin başrolünde Cordelia olarak Antonia Campbell-Hughes bulunmaktadır. Filmde; Cordelia sorunları olan ruhu yıpranmış ve kısa süre önce yaşadığı travmadan henüz kurtulmaya başlamış bir kadındır. Aktör olarak geçimini sağlayan Cordelia Londra’ya ikiz kardeşinin oturduğu köşkte onunla yaşamaya başlamıştır.


İkiz kız kardeşi Caroline ile birlikte yaşayan Cordelia geçmişte yaşadığı bir kazanın izlerini henüz silmeye başlamıştır ve hala travma altındadır. Kız kardeşi Caroline ateşli, hayatı seven ve dolu bir kişiliğe sahipken Cordelia onun aksine sessiz ve güven vermeyen bir kişiliğe sahiptir. Cordelia da eskiden renkli bir kişiliğe sahiptir fakat yaşadığı olay onun hem dış görünüşünü hem de psikolojisini değiştirmiştir. Kız kardeşi hafta sonu için erkek arkadaşı Matt ile tatile gittiğinde Cordelia evde tek başına kalacaktır. İlk başta başa çıkabileceğini düşünse de zaten ruh hali iyi olmayan Cordelia tek başına kaldığında daha da kötü bir hale bürünecektir. Haftasonu boyunca şu ana kadar hayatında yaşadığı her şeyi gözden geçiren Cordelia yaşadığı kazanın etkilerini de tekrar bünyesinde hissedecektir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın