841 Görüntülenme
DAU. Nataşa
6.4 IMDB Puanı
10 1 7 79233

DAU. Nataşa

(DAU. Natasha)
Kategori
Senaryo Ilya Khrzhanovskiy, Kora Landau-Drobantseva
Ödüller 2 ödül & 3 Adaylık.

Soğuk savaşın hâkim olduğu ve Stalin’in kasırgalar estirdiği dönemde Moskova’da gizli bir bilim araştırma merkezi bulunmaktadır. Bu merkezin en renkli siması ise birbirinden manyak bilim adamları değil araştırma merkezinin kantinini işleten Natasha isimli bir kadındır. Natasha işe yaramaz bir adamla birlikte olsa da onu pek önemsememektedir çünkü Natasha canı istediği zaman bilim insanları ile kadın ya da erkek demeksizin birlikte olabilmektedir.


Natasha ister kadın ister erkek olsun insanlara yaklaşabilmekte ve onlarla uzun sohbetleri ve uzun içki saatlerini geçirebilmektedir. Alkole ve sohbet etmeye düşkün olan Natasha özellikle de Olga isimli bir kıza yakından ilgi duymaktadır. Olga ise araştırma merkezindeki bilim insanlarından birinin kızıdır ve Olga’da, Natasha’ya karşı boş değildir.


Natasha yine eğlencelere dalmıştır, hatta Natasha araştırma merkezine konuk olarak Fransız bilim insanı Luc’la bile birlikte olmakta geç kalmamıştır. Tüm bunlar devam ederken Natasha’nın ve hareketlerinin lafı da araştırma merkezinde dedikodu unsuru olmaya başlamıştır. Bu durum ise elbette güvenlik şefinin de kulağına gitmiş ve güvenlik şefi de Natasha hakkında ciddi bir sorgulama başlatmıştır. Bunu başta anlamayan ve hatta ciddiye almayan Natasha, güvenlik şefinin ne denli ciddi olduğunu gördüğünde ise artık çok geçtir!


Türkçe dublajı ve 4k formatıyla sizlerin beğenisi için hazırlamış olduğumuz DAU. Natasha filminde Ilya Khrzhanovskiy ve de Jekaterina Oertel isimleri yapımın yönetmen koltuğundaki isimlerdir. Kora Landau Drobantseva’nın kitabından beyaz perdeye eseri uyarlamış olan isim ise bir kez daha Ilya Khrzhanovskiy’dir. Filmin oyuncu kadrosundaki sanatçılar ise Natalia Berezhnaya ile Vladimir Azhippo ve de Olga Shkabarnya isimlerinden oluşmaktadır. Natasha fark etmeden de olsa başını nasıl bir derde soktuğunun farkına ne zaman varacaktır? Soğuk Savaşın insanlığı, insani duygularından sıyırdığı, Stalin döneminin çelik yüzünü ve acımasızlığını gösteren ve saklı gerçeklere bir serzeniş niteliğinde olan filmi hassas izleyicilerimizin ve çocukların izlemesini önermemekteyiz! 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın