84,385 Görüntülenme
Deadpool
8.0 IMDB Puanı
10 1 8 8355

Deadpool

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Kinberg Genre, Donners' Company
  • Film Süresi 108 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Rhett Reese, Paul Wernick
Ödüller 2 Golden Globe Adaylığı. Diğer 28 ödül & 75 adaylık.

İlk filmi ile 2016 yılında seyirciyle buluşan Deadpool; aksiyon, bilim-kurgu ve macera konulu filmlerde elde ettiği başarısıyla tanınan Tim Miller tarafından yönetilmiştir. Filmin başrolü olan Deadpool veya Wade Wilson’ı oynayan ünlü oyuncu Ryan Reynolds’dır. Süper kahraman filmlerinden farklı olarak Deadpool, komedi içeriğine sahip bir aksiyon ve macera filmidir. Başarılı oyuncu kadrosu ve Imdb’den aldığı 8.0 puan ile bir serinin ilk filmi olmuştur.


En İyi Komedi Filmi, En İyi Dövüş Sahnesi, En İyi Aksiyon Filmi ve En İyi Komedi Performansı dallarında ödüller alan Deadpool, daha birçok dalda da ödüle aday gösterilmiş başarılı bir yapımdır. Ryan Reynolds, filmdeki oyunculuğu ile birçok ödüle aday olan ünlü aktör yapım gösterildiği an da 2017 yılında Academy of Science Fiction, Fantasy &HorrorFilms tarafından En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır. 


Eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson, kendi halinde bir adamdır. Hayatının aşkı olan Vanessa ile hayatlarına devam etmektedirler. Fakat bir şeylerin ters gittiğini fark eden Wade doktora gitmeye başlar. Kanser teşhisi koyulan Wade, kısa bir ömrü kaldığını öğrendikten sonra karşısına çıkan bir fırsat sayesinde hayatta kalabileceğini öğrenir. 


Weapon X adındaki bu program elbette ki doktorların ona sunduğu bir tedavi yöntemi değildir. Wade’in kanseri tedavi edilemeyecek kadar ileri seviyededir. Wade bu fırsatı değerlendirmek ve sevdiği kadının gözleri önünde hastalıktan ölmek istemediğinden dolayı, Weapon X programına katılmayı kabul eder. Gittiği adreste insanların üzerinde bir çeşit deney yapıldığını ve bu yapılan deneyler sonucunda insanların farklı hallere büründüğünü görür. Üzerinde yapılacak olan deney sonucunda onun süper güçlere sahip olacağını ve ölmeyeceğini vaat ederler. 


Deney yapılır, test sürecinden geçilir. Wade yenilmez olmuştur fakat küçük bir sorun vardır. Yapılan testlerin sonucunda vücudunun tamamında yanık ve hasar görmüş bir deri kalır. Eski yüzü yerine geriye yanık bir çirkin yüz kalmıştır. Alışılmış süper kahramanlardan farklı olarak Deadpol esprili ve ağzı bozuk tavırlarıyla, aksiyon dolu yeni hayatında yeni arkadaşları ile birlikte hayatını bu noktaya getiren kişilerden intikam alma arzusuyla maceradan maceraya koşar. 

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

5 yorum