1,160 Görüntülenme
Delirtmeyin Bizi
5.3 IMDB Puanı
10 1 6 186

Delirtmeyin Bizi

(Altrimenti ci arrabbiamo)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Paolo Fondato, Manuel Donato, Francesco Cenni

Orijinal ismi Altrimenti ci arrabbiamo olan Watch Out We’re Mad, aynı isimle 1974 yılında beyazperdeye aktarılan filmin yeni bir uyarlaması olarak sinemaseverlerle buluşuyor. 23 Mart 2022 tarihinde ilk gösterimini yapan son derece keyifli bir senaryoya sahip olan bu 4k formattaki yapım, bir süredir kavgalı oldukları için birbirleriyle konuşmayan Carezza ve Sorriso isimli iki kardeşi merkezine alıyor. Yıllardır araları bozuk olduğu için birbirlerine tek bir kelime bile etmeyen bu iki kardeş, kısa süre sonra efsane arabaları “Dune Buggy” sayesinde yeniden bir araya gelecektir. Younuts tarafından yönetilen filmin senaristliğini ise Paolo Fondato, Manuel Donato ve Francesco Cenni üstleniyor. Aksiyon ve komedi türlerinde karşımıza çıkan filmin oyuncu kadrosunu ise Edoardo Pesce, Alessandro Roja, Alessandra Mastronardi, Christian De Sica, Francesco Bruni, Massimiliano Rossi ve Michael Schermi gibi isimler oluşturuyor.


Carezza ve Sorriso isimli bu iki kardeşin, küçük yaşlarda yapmaktan en çok hoşlandıkları şey “Dune Buggy” ismini verdikleri oyuncak arabalarıyla oynamaktır. Fakat bir gün bu iki kardeş en sevdikleri oyuncakları kaybetmiş ve bir daha onu asla bulamamışlardır. Aynı zamanda aralarında bir tartışma gerçekleşen iki kardeş, o günden sonra bir daha birbirleriyle asla konuşmamışlardır. Ta ki Dune Buggy yeniden ortaya çıkana kadar. Artık büyüyen iki kardeş, bir gün Dune Buggy’nin gerçeğini kazanabilme fırsatları olduğunu fark eder. 


Bunun için son derece zorlu bir yarışa katılması gerekecek olan iki kardeş, yeniden bir araya gelmelerinin ardından başlarda birbirlerine pek de ısınmayı başaramaz. Ancak kendileri için adeta efsane olan bu arabayı gerçekten kazanabilme fikri, kardeşlerin arasını ısıtacaktır. Bu sırada kendileriyle birlikte yarışa katılacak olan Torsillo adındaki varlıklı bir aileden haberdar olan iki kardeş, bu ailenin planlarını engelleyebilmek için ellerinden ne gerekiyorsa yapacaktır. Çocukluk efsaneleri olan Dune Buggy sayesinde bir kez daha bir araya gelen Carezza ve Sorriso, her şeyi unutup işbirliği yapacaklardır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın