1,317 Görüntülenme
Dört Dörtlük Buluşma
6.5 IMDB Puanı
10 1 7 180

Dört Dörtlük Buluşma

(Four to Dinner)
Kategori
Senaryo Martino Coli

Luca ve Sara evlendiklerinden bu yana sürekli olarak akşam yemeğine dostlarını davet etmeyi ve onlarla güzel bir yemek yedikten sonra şarap için sohbet etmeyi alışkanlık haline getirmişlerdir. Yine böyle bir yemek sohbeti zamanında konu dönüp dolaşıp ruh eşlerine gelir ancak Luca’nın bu konuda anlatacak çok hikâyesi vardır.


Sohbet ilerledikçe Luca iki yol önce başlarına gelen ve bizzat şahit oldukları bir olayı anlatmaya başlar ancak anlatısı bittikten sonra Luca aynı hikâyeyi farklı bir şekilde de anlatır. İki yıl öncesini anlatmaya başlayan Luca söze Giulia, Dario, Matteo ve Chiara isimli arkadaşlarının yine bir akşam yemeği davetine geldiklerini ve bu davet sayesinde birbirleri ile tanışıp sonrasında da sevgili olduklarını söyleyerek başlar. Luca’a göre ilk önce Giulia ve Dario ve Matteo ile Chiara ilk önce sevgili olurlar. Ancak Luca’nın ikinci hikâyesinde bu sefer de Dario ile Chiara ve Matteo ile Giulia bir ilişkiye başlarlar. Yani Luca’ya göre asıl olay ruh eşinin bir olmadığıdır ve bu ruh eşi olayı ise sadece kişinin o an bulunduğu konumu ile alakalıdır.


Dört Dörtlük Buluşma ismi ile hem Türkçe dublaj hem de 4k formatında izleyebileceğiniz bu komedi filminde Alessio Maria Federici ismini yönetmen koltuğunda görmekteyiz. Martino Coli ismi ise karşımıza senarist koltuğundaki isim olarak çıkmaktadır. Bir diğer adı da Quattro metà olan filmde Giuseppe Maggio, Matilde Gioli ve Ilenia Pastorelli isimleri de yapımın başrol oyuncu kadrosundaki isimlerdir. Giulia, Dario, Matteo ve Chiara mı yoksa Dario ile Chiara ve Matteo ile Giulia birleşmesi mi gerçek ruh eşlerini bulmuşlardır? Ruh eşi demek aslında tek bir kişi demek değil midir? Luca’nın hangi hikâyesi gerçekleri yansıtmaktadır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın