522 Görüntülenme
Dr. Seuss’dan Grinç Müzikali
3.7 IMDB Puanı
10 1 4 47046

Dr. Seuss’dan Grinç Müzikali

(Dr. Seuss' the Grinch Musical)
Kategori
Senaryo Simon Nye, Dr. Seuss

Uzak diyarlarda Crumpit isimli Dağın üstlerinde kurulmuş olan Who-ville kasabası bu Noel zamanı da oldukça meşguldür. Who’lar adını alan bu kasaba halkı bu Noel zamanını da bir arada mutlu ve neşe içinde geçirmeye hazırdırlar. Tüm kasaba baştan aşağıya Noel ağaçları, süsler, balonlar ve rengârenk kâğıtlarla süslenmiştir. Kasaba halkı birbirine hediyeler almak için sıra beklemektedir ve bu durum da kasaba halkından sadece bir kişinin canını sıkmaktadır. Bu canı sıkılan kişi ise Grinch’dir.


Grinch asla Noel’in neden bu kadar önemli olduğunu anlamamıştır ve kasaba halkının her yıl yaşadığı bu sevinç çılgınlığını da anlamamaktadır. Grinch yeni yılın yaklaştığını anlar ve kasaba halkının yeniden aynı coşkuya kapıldığını fark eder. Ancak bu yıl artık Grinch’in canına tak etmiştir ve kasaba halkına da günlerini göstermelidir. Grinch oturur düşünür ve kasaba halkını bu özel günde neyin mutsuz edeceğini de çabucak bulur. Grinch kafasında planı kurmuştur ve harekete geçmek için de daha fazla beklemeyecektir. 


Grinch hemen sadık dostu Max’i de işin içine katar ve Noel’i yok etme planını uygulamaya koyulur. Grinch sahte Noel Baba olmaya ve köpeği Max’i de sahte ren geyiği yapmaya karar verir. Her şey hazırdır ve yola çıkılmıştır. Kasabaya vardığında Grinch kasaba halkının tüm hediyelerini çalacaktır ki Noel zamanı birbirlerine verecek hediyeleri olmamalıdır. Sonrasında da Noel süslerini yok edecek olan Grinch tüm kasaba halkının Noel neşesine değil de sıradan bir güne uyandıklarından emin olacaktır. 


4k film formatıyla sizlerle en üst düzeyde görüntü kalitesinde buluşacak olan Dr. Seuss' the Grinch Musical isimli filmde acaba Grinch tüm planlarını başarıyla yerine getirip, tüm kasaba halkının da Noel neşesi yerine sıradan bir güne uyanmalarını sağlayabilecek midir? Grinch’in, Noel neşesinden bu kadar çok nefret etmesinin ardından karanlık bir geçmiş mi yatmaktadır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın