2,891 Görüntülenme
Dün Gece Soho’da
7.1 IMDB Puanı
10 1 8 296

Dün Gece Soho’da

(Last Night in Soho)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Edgar Wright, Krysty Wilson-Cairns
Ödüller 2 BAFTA Film 15 wins & 56 nominations total.Nominated for 2 BAFTA Film 15 ödül & 56 Adaylık. total

Sandy modaya olan hayranlığının tutkuya dönüşmesine mâni olamamış genç ve hırslı bir kadındır. Fakat her ne kadar hırslı olsa da Sandy doğasından gelen bir saflığı da taşımaktaydı. Zamanımızda Londra’da yaşayan Sandy bir kadın olarak ünlü bir moda tasarımcı olmayı çok istemekte ve geçmişteki ünlü kadınların nasıl tarih sayfalarında yer ettiğini merak etmekteydi. Ancak Sandy’nin bu dileği kabul edildiğinde ve geçmişteki kadınların nasıl adlarını tarih sayfalarına yazdıklarını öğrendiğinde bunu asla bilmeyi istememiş olmayı dileyecekti.


Sandy moda camiasına girmek ve burada kalıcı olmak hatta ve hatta adını diğer kadın moda ikonları ile yazdırmayı istediği kadar, bu moda ikonlarının nasıl bu denli başarılı olduklarını da öğrenmeyi dilediğinde bir anda dileği kabul olur ve 1960 yılına zamanda geri gider. Sandy buna inanamaz ve bunun bir mucize olduğunu düşünüp kendisine moda camiasına atar. Burada neler olup bittiğini öğrenmek ve geçmişteki idollerini tanımak isteyen Sandy başta saf ve bilinçsiz başladığı bu yolculukta gerçekleri gördükçe gözlerine inanamaz. Hiçbir kadının bedelini ödemeden bu camiada yer edemeyeceğini anlayan Sandy’nin hayalleri de tek tek yıkılmaya başlar. Özellikle bir zamanlar hayran olduğu kişilerin neler çektiğini ve neler çekmek zorunda bırakıldığını gören Sandy çok yakında da kendisi için istediği hayatın bedelini ödemek zorun kalacaktır. 


4k film formatıyla sizlerle olacak ve Türkçe dublajı da hazırlanan, orijinal adıyla da Last Night in Soho olarak tanınan korku ve gizemi, drama ile sunmayı başaran filmde Edgar Wright yönetmen koltuğunda yer alırken aynı zamanda da Krysty Wilson Cairs ile birlikte senarist köşesinde de yer almaktadır. Dün Gece Soho'da ismiyle de sitemizde yeri olan filmde, Thomasin McKenzie ile Anya Taylor Joy ve Matt Smith isimleri ise yapımın başrol oyuncu kadrosundaki simalardır. Sandy moda dünyasını tanıdıkça halen ünlü bir modacı olmayı isteyecek midir? Sandy’nin kendi hayalleri uğruna ödemesi gereken bedel ne olacaktı? Her şeyden daha önemlisi Sandy nasıl oldu da zamanımızdan 1960’lı yıllara geri gitmeyi başarmıştı? 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum