355 Görüntülenme
Francisco Sanctis’in Uzun Gecesi
6.6 IMDB Puanı
10 1 7 31285

Francisco Sanctis’in Uzun Gecesi

(La larga noche de Francisco Sanctis)
Kategori
Senaryo Humberto Constantini, Francisco Márquez, Andrea Testa
Ödüller 5 ödül & 20 Adaylık.

Dram türündeki The Long Night of Francisco Sanctis ya da Francisco Sanctis’in Uzun Gecesi filmi Humberto Constantini’nin romanından esinlenilmiş bir filmdir. Filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Andrea Testa ve Francisco Marquez birlikte yapmışlardır. Filmde Arjantin diktatörlüğü sırasında Francisco Sanctis, "kaybolmaya" mahkûm edilen iki kişi hakkında bilgi alır ve onları kurtarmanın kendi ellerinde olduğunu öğrenir. Filmde ana karakter Francisco Sanctis, Diego Velazquez tarafından canlandırılmış ve ona Valeria Lois, Rafael Federman, Marcelo Subiotto gibi isimler eşlik etmiştir. Bu diktatörlük döneminde geçen dram ve gerilim dolu geceye siz de eşlik etmek isterseniz sitemizden Türkçe altyazılı izle hatta 4k film izle seçenekleri ile keyifle seyredebilirsiniz.


Francisco Sanctis (Diego Velazquez), tipik 70’ler kıyafetleri ile karısı Angelica (Laura Paredes) ve iki küçük çocuğu için evlerinin dar mutfağında kahvaltı hazırlamaktadır. İşyerinde olası bir terfi konusunda heyecanlı olsa da Angelica’nın cevabına bakılırsa tüm bunları daha önce de yaşamış ve bundan sonra ne olacağını iyi bilmektedir. O gün daha sonra ofise geçilir ve patronları Francisco'ya yiyecek içeren bir "teşvik kutusu" vermekten mutludur, ancak hiyerarşik merdivende yukarı çıkma olasılığından bahsetmez ve terfi şansı bir kez daha yalan olur.


Bununla birlikte, kahramanın gurur ve kendine saygı duygusu tamamen sönmeden hemen önce, eski dostu Elena (Valeria Lois), eski bir şiirini içeren görünüşte masum bir istekle onunla temasa geçer. Francisco gençliğinde devrim için yazılar yazmakta ve işçi sınıfının haklarını savunmaktadır. İkili, o akşam ayrıntıları tartışmak için arabalarında buluşurlar ve Elena kıp kırmızı bir kıyafet giymiş ve görünüşe göre hayatını Francisco’nun hayatından daha iyi yaşamaktadır. Kırmızılı kadın nihayet Francisco'dan bu gece yetkililer tarafından "ziyaret edilecek" bir çiftin evine gitmesi gerektiğini söylemek ister ancak bunu yapamaz çünkü bir köstebek gibi görünmek istememektedir.


Sonunda Elena, Francisco’dan bu durumu düzeltmesini istediğinde tek hayalinin ailesine iyi bakmak olan bir adamı gerilim dolu bir geceye atmış olur. Francisco birdenbire korkutucu birkaç olasılıkla karşı karşıya kalır. Ya hiçbir şey yapmayıp hayatına devam edecektir ve tanımadığı bir çiftin ortadan kaybolmasından sorumlu olacaktır ya da onlara gidip haber verecek ve onları kurtaracaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın