199 Görüntülenme
Gitme
5.2 IMDB Puanı
10 1 6 14115

Gitme

(Don't Go)
Kategori
Yönetmen
Senaryo John Collins, David Gleeson, Ronan Blaney

Gizem ve gerilimin son derece başarılı bir şekilde harmanlandığı, yaratıcı olduğu kadar da merak uyandırıcı bir film olan Don’t Go, küçük kızını kaybetmesinin ardından hayatı paramparça olan Ben adındaki bir babanın; yaşadığı bu acı dolu kaybın ardından yavaş yavaş akıl sağlığını kaybetmesini konu alıyor. Her geçen gün daha da kötü bir hal almaya başlayan bu baba, en sonunda kızının da içerisinde bulunduğu birtakım rüyalar görmeye başlar. Bu rüyaların içerisinden kızını kurtarabileğine inanan Ben, delirmeye başladığını düşünecektir. İrlanda yapımı olan bu filmin yönetmenliğini David Gleeson üstlenirken, 4k filmin senaryo kısmında ise Gleeson’a Ronan Blaney eşlik ediyor. IMDB’den 5.2 puan alan filmin oyuncu kadrosunu ise Stephen Dorff, Melissa George, Simon Delaney, Aoibhinn McGinnity, Grace Farrell ve Gavin O’Connor oluşturuyor.


Ben Slater (Stephen Dorff) ve Hazel Slater (Melissa George) isimli genç bir çift için kısa süre önceye dek hayat fazlasıyla yolunda gitmektedir. Ancak günün birinde son derece trajik bir olayla yüzleşmek zorunda olan bu genç çift, yaşadıkları bu olayın ardından paramparça olmuştur. Küçük kızları Molly’nin ani bir şekilde hayatını kaybetmesiyle birlikte adeta yıkıma uğrayan Ben ve Hazel, artık hiçbir şeyin kızlarını geri getirmeyeceğini düşünmeye başlar. 


Yaşadıkları trajik kaybın ardından İrlanda’da bir deniz kıyısında bulunan otellerine giden genç çift, hem kafalarını dağıtabilmek hem de bu huzurlu doğa ortamının içerisinde acılarını dindirebilmeye çalışmaktadır. Oteli restore etmeye başlamalarının ardından kısa bir süre sonra burada esrarengiz olaylarla karşılaşan Ben, etrafına baktığında sürekli aynı yazıları görmeye başlar. Ancak Ben’in gördükleri, sadece bunlarla sınırlı değildir. Kızının da aralarında olduğu bir aile görüntüsü görmeye başlayan Ben, bu durum daha da ilerledikçe artık bunların birer rüya olduğunu düşünmeye başlar. Bu rüyaların birinde kızının yanına gidebildiğini fark eden acılı adam, onu bu rüyanın içerisinden çıkarmaya çalışacaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın