749 Görüntülenme
Gümüş Patenler
7.1 IMDB Puanı
10 1 8 68219

Gümüş Patenler

(Serebryanye konki)
Kategori
Senaryo Roman Kantor
Ödüller 6 ödül & 3 Adaylık.

Babası bir fenerci olan fakir Matvey yaşıtları gibi yaşayamaz ve babasına yardım etmek için de St. Petersburg’da bulunan bir işletmede buz pateni ile siparişleri teslim etme görevini üstlenir. Bu sayede babasına yardım edebilen Matvey bu işi sevmese de bu işe mecburdur. Fakat Matvey hiç beklemediği bir haksızlığa uğradıktan sonra işinden olur ve bu duruma çok üzülür. Çünkü eğer kendisi de para kazanmazsa, sadece babasının kazandığı paralar ile geçinmelerine imkân yoktur. 


Dublajını eklemeyi de ihmal etmediğimiz ve 4k formatında hazırladığımız Gümüş Patenler filminde, Matvey yaşadığı bu haksızlıktan sonra sokaklarda yürürken küçük bir hırsızlık çetesine rast gelir. Alex adındaki bir adam da bu çetenin lideridir ve Matvey’in de çetelerine katılmasına izin verir. Matvey burada çalışacak ve cepçilik yapacaktır. 


Matvey bu yeni hayatına alışmaya çalışırken, şehrin bir diğer ucunda, büyük bir malikânede Alise isminde bir kız yaşamaktadır. Babası oldukça inatçı ve geri kafalı olan Alisa için hayatı giderek daha fazla zehir olmaktadır. Çünkü Alisa’nın babası kadınları değer vermeyen ve onların söyleneni yapması gerektiğini düşünen bir adamdır. Ama Alisa’nın hayali bir bilim insanı olmaktır ancak bu babası için söz konusu dahi değildir. Bu yüzden bu zengin hayatında Alisa için bu malikâne bir hapisten farksızdır.


Ama Alisa sonunda kaderini değiştirecek olan Matvey ile karşılaşır ve ikisi güzel bir arkadaşlığı başlatırlar. İkisinin de birbirinden farklı hayalleri vardır ancak ikisi de birbirlerini anlayabilmektedir. Şimdiyse bu ikili birbirlerini tanıyıp geleceklerini inşa etmeye başlamışlardır. Alisa babasının asla Matvey’i onaylamayacağını bile bile onunla ilişkisini bozmamaktadır ve Matvey’de aralarındaki kültürel uçurumu bilse de bu dostluğa son vermek niyetinde değildir. Alisa’nın babası Matvey ile olan arkadaşlığını onaylayacak mıdır? Matvey cepçiliği bırakıp kendisine yeni bir iş bulabilecek midir? Bu iki zıt çiftin sonlarında mutluluk söz konusu olabilir mi?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın