4,691 Görüntülenme
Halka 3 – Rings
4.5 IMDB Puanı
10 1 5 481

Halka 3 – Rings

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Waddieish Claretrap, Parkes/MacDonald, Vertigo Entertainment, Benderspink, Paramount Pictures International
  • Film Süresi 102 dakika
Senaryo David Loucka, Jacob Estes, Akiva Goldsman, David Loucka, Jacob Estes, Kôji Suzuki
Ödüller 2 ödül

Korku filmi  hayranlarının yakından tanıdığı Halka ve Halka 2 filmlerinin devamı niteliğindeki bu film, son filmden 13 yıl sonra seyirciyle buluşuyor. 1 Şubat 2017 tarihinde vizyona giren Halka 3 filminin baş karakterleri Julia ve Holt isimli çifttir. Julia henüz lise çağında genç bir kızdır. Holt ise üniversiteyi yeni kazanmıştır. Sıradan bir hayat sürmekte olan genç çiftin hayatı lanetli bir video kasedi ile bambaşka bir hale gelmiştir.


Holt (AlexRoe), liseyi bitirmesinin ardından üniversiteyi kazanmıştır. Üniversite eğitimi için yaşadığı şehirden ve sevgilisi Julia (Matilda Lutz)’dan ayrılarak yeni bir şehre taşınır. Holt’un başka şehre gitmesiyle çift birbirinden tamamen uzaklaşır. Bu mesafe Julia’yı günden güne tedirgin etmektedir.  Genç kız çok aşık olduğu sevgilisini kaybetmek korkusuyla hayatına devam ederken bir süre sonra  Holt’tan hiç haber alamamaya başlar. Ardından bir gün Julia’yı hiç tanımadığı birisi arar ve Holt’tan haber alamadıklarını onun bilgisi olup olmadığını sorar. Gelen bu telefonla iyiden iyiye tedirgin olan Julia çareyi Holt’un yaşadığı şehre gitmekte bulur. Oraya gittiğinde Gabriel adlı biriyle tanışır.  Holt’un üniversitesinde “Samara’nın Laneti” adında bir efsane dolaşmaktadır. Bu efsaneye göre izlendikten 7 gün sonra insanları öldüren lanetli bir video vardır. Sevens adlı grubun üyeleri bu lanetin herkese yayılması için videoyu gözlerine kestirdikleri tüm insanlara izletmeyi hedef almaktadır.


Julia şehre vardığında Holt’un arkadaşlarından Holt’un bu videoyu izlediğini öğrenir. Başlarda buna inanmakta zorlanan Julia sevgilisinin ölmesinden korktuğu için laneti ortadan kaldırmak ister. Ancak bu düşündüğü kadar kolay değildir. İzleyici önceki filmlerde hiç bilmediği şeyleri Julia ile birlikte öğrenir. Julia, Holt’a ulaştığında Holt’un yaşamak için çok az zamanı kalmıştır. Julia ve Holt yaşama tutunmak için tüm güçleriyle savaşmaya başlarlar.


Senaryosu Akiva Goldsman ve Jacop Aaron Estes tarafından birlikte yazılan filmin yönetmenliğini ünlü korku filmi yönetmeni İspanyol Francisco Javier Gutiérrez yapmaktadır. Baş kahramanlara Holt’a, Alex Roe ve Julia’a Matilda Lutz hayat vermektedir. İlk Halka filmde yer alan Noami Watts bu filmde rol almıyor. Bütçesi 25 Milyon Dolar olan film 83 Milyon dolarlık hasılat elde etmiştir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın