806 Görüntülenme
Hatırlanmayan
7.6 IMDB Puanı
10 1 8 75211

Hatırlanmayan

(Elizabeth Is Missing)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Andrea Gibb, Emma Healey
Ödüller 7 ödül & 9 Adaylık.

Maud bunamanın eşine gelmiştir ve tek dostu da Elizabeth isimli bayan arkadaşıdır. Maud ve yıllanmış dostu artık bir kız kardeşler gibi olmuşlardır ve her şeylerini aynı rutinlere göre yapmaktadırlar ve Maud dostunun buluşacakları zamanda gelmemesi üzerine paniğe kapılır ve hemen evine gider. Elizabeth’i evinde bulamayan ve ne olduğunu merak eden Maud ilk birkaç saat paniklememeye çalışsa da bu dostunun yapacağı türden bir hareket değildir ve bir şey olsa ona mutlaka önceden bildirirdi. Dostundan ne kaybolmasının öncesinde ne de sonrasında haber alamayan Maud artık iyice endişelenmeye başlamıştır. 


Elizabeth is Missing orijinal ismiyle ya da dublajıyla Hatırlanmayan olarak izleyeceğiniz filmin devamında Maud artık korkmaya başlar ve aklına gelen her yere dostunu sorar. Bu sorgulamalarının ardına halen bir haber alamayan ya da bir bilgiye ulaşamayan Maud artık bir şeyler olduğunu kabul eder ve olayları düşünmeye çalışır. Maud sonunda en iyisinin bu olayı kendisinin araştırması olduğuna karar verir ve dostunun kaybolmasının peşine düşer. 


Ancak Maud bunamanın pençesinde savaşan bir kadındır ve her geçen gün onun hafızasından bir şeyleri silmektedir. Bu yüzden de olabildiğince hızlı bir şekilde dostunu bulması gerektiğini çok iyi bilen Maud adımları başa sarar ve dostunun izini sürmeye başlar. Fakat bu iz sürme i��i Maud’a iyi gelmez çünkü bir yandan bazı anıları silinirken diğer yandan da hatırlamka istemediği bazı anıları canlanmıştır. Bu yüzden de Maud henüz genç bir çocukken ansızın kaybolan kız kardeşi Sukey’i hatırlar. Sukey tuhaf bir şekilde yok olmuştur ve kimse ona ne olduğunu halen bilmemektedir. Maud ise kafasında hem kız kardeşinin hem de dostu Elizabeth’in kaybolmalarını birbirlerine karıştırmaya başlar. Ancak Maud bu düşüncelerinin bir karmaşa değil tam tersi bir bağlantı olduğunu kurgulamaya başladığında her şey Maud için iyice karışacaktır ve geçmiş şimdi, şimdi ise geçmiş olacaktır. İyi seyirler

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum