46,737 Görüntülenme
Hulk 2
6.7 IMDB Puanı
10 1 7 4693

Hulk 2

(The Incredible Hulk)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Films, Valhalla Motion Pictures
  • Film Süresi 112 dakika
Yönetmen
Senaryo Zak Penn, Zak Penn, Stan Lee, Jack Kirby
Ödüller 1 ödül & 10 Adaylık.

Hulk serisinin ikinci filmi olan The Incredible Hulk, 2008 yapımı bir Amerikan aksiyon macera ve bilim kurgu filmidir. Ülkemizde 13 Haziran 2008’de vizyona giren filmin yönetmenliğini “Kır Zincirlerini”, “Taşıyıcı” ve “Sihirbazlar Çetesi” filmlerinin yönetmenliğini yapan ve bir PrimeTime Emmy Ödülü bulunan yönetmen Louis Leterrier yapmaktadır. Filmin senaryosunu ise yine ilk filmde olduğu gibi Jack Kirby ve Stan Lee’nin yarattığı karakterler ve çizdiği çizgi romanından yola çıkarak “Ready Player One” Yenilmezler” ve “ X-Men 2” filmlerinin senaryosunda imzası bulunan senarist Zak Penn kaleme almış ve beyaz perdeye aktarmıştır. 


130 milyon dolar bütçesi bulunan filmin baş kahramanı olan yeşil yaratığın insan halini bu sefer Edward Norton canlandırmaktadır. Ona filmin diğer kahramanlarının canlandırılmasında eşlik eden oyuncular arasında ise; William Hurt,Liv Tyler, Tim Roth ve Tim Blake Nelson bulunmaktadır. Tüm dünya’da vizyona girerek 263 milyon dolar hasılat elde eden film bir adet ASCAP ödülü almış ve 8 diğer ödüle aday olmuştur. Filmde ilk filmde mutasyon geçirip yeşil ve dev bir yaratığa dönüşen Bruce Banne’in hükümet tarafından yakalanmaya çalışılması konu alınmaktadır.


İlk filmde bir kaza sonucu Hulk’a dönüşen ve her sinirlendiğinde kontrolünü kaybedip insanlara zarar veren Bruce Banner artık bu duruma bir son vermek istemektedir. Arandığı için gizli saklı bir hayat süren Bruce, zamanını kendisine bir panzehir aramakta geçirmektedir. Askeri güçleri onun bu gücünü kendileri için kullanmak istemekteler ve onu yakalamak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Bruce ise Hulk kimliğini açığa çıkartmamak için sinirlenmeyeceği bir hayat sürmeye çalışmaktadır.


Brezilya’da kenar mahallelerde yaşayan Bruce, 158 gün Hulk’a dönüşmeden yaşamayı başarmıştır fakat bir sabah evine yapılan bir baskınla uyanır. Kaçmaya başlayan Bruce bu duruma daha fazla dayanamaz ve Hulk’a dönüşür. Durdurulamaz bir güç ve yenilmez bir yaratıkla karşılaşan askerler daha fazla kayıp vermemek için geri çekilmek zorunda kalırlar. Bunun üzerine düşmanları Hulk’a denk bir asker yaratmaya karar verir. Abomination adını verdikleri, aslında sadece takıntılı sıradan bir asker olan Emil Blonsky’nin tek amacı Hulk’u alt etmektir. Bruce ise bir arkadaşının ona panzehiri bulduğunu söylemesi ile kendisi için ümitlenmiştir.

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

5 yorum