2,864 Görüntülenme
Ida Red
5.5 IMDB Puanı
10 1 6 247

Ida Red

(Ida Red)
Kategori
Yönetmen
Senaryo John Swab

Wyatt hayatı suçla dolu bir ailenin oğludur. Aile reisi ise annesi Ida’dır. Kız kardeşi olmasına rağmen ne kendisini ne de annesini görmeye gelmeyen birini pek de aramayan Wyatt için annesi her şeyidir. Annesi ne derse o olur. Bir yer soyulacaksa planlar yapılır ve anne Ida, oğul Wyatt, dayı Dallas ve bazen de yakın bir iki dost çeteye dahil olur. Yine bir soygun yapıldığında ise anne Ida yakayı ele verir ve kendisini hapiste bulur. Ancak bu Ida’nın ailesini yönetmesine bir engel değildir ve Ida öyle de yapar, ta ki çok hasta olduğunu öğrenene kadar.


Ida çok hastadır ve doktorun dediğine göre de hayatta kalan ömrü çok azdır. Buna dayanamayan Ida aldığı 25 yıllık hapis cezasını tamamlamadan öleceğini ve bir daha özgürlük nedir hissedemeden öleceğini anlar. Bunun üzerine Wyatt’ı çağıran ve ona durumu anlatan Ida, Wyatt’a kendisini kurtarmasını emreder. Wyatt ise annesinin durumuna çok üzülür ve ne olursa olsun annesinin özgür bir kadın olarak öleceğine yemin eder. Sonrasında dayısı Dallas ile konuşan ve durumu anlatan Wyatt güzel ancak çok büyük bir soygun planı yapar. Oldukça fazla detayı olan bu soygun planına ise Dallas dünden razıdır. Çünkü Dallas’da, Ida’nın en azından özgür bir kadın olarak ölmesini istemektedir. Wyatt için de geriye sadece planı başlatmak kalmıştır. Ancak Wyatt’ın bu defa ki planı hiç de beklediği gibi gitmeyecektir. 


Türkçe dublaj severler için de dublajıyla da eklenmiş olan Ida Red filminde John Swab’ı hem senarist hem de yönetmen koltuklarında görmekteyiz. 4k film formatıyla da beğeninize sunduğumuz bu gerilim filminde Josh Hartnett ismine başrol oyuncu kadrosunda ayrıca Grillo Snowden ile Sofia Hublitz ve William Forsythe isimleri eşlik etmektedirler. Bakalım Wyatt bu boyundan büyük soygun işinin üstesinden gelmeyi başaracak ve annesini kurtaracak mıdır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın