171 Görüntülenme
Italo: Sevimli Arkadaşlar
5.8 IMDB Puanı
10 1 6 10775

Italo: Sevimli Arkadaşlar

(Italo Barocco)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 104 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Isabella Aguilar, Coralla Ciccolini, Alessia Scarso

Sinemaseverleri son derece sıradışı bir dostlukla buluşturacak olan Italo Barocco isimli bu yapımda, Sicilya’da yaşayan Meno isimli bir çocuğun ve onunla beklenmedik bir şekilde yolu kesişen kimsesiz bir köpeğin hikayesi anlatılıyor. Sicilya’nın bir kasabası olan Scicli’ye gelen Italo adındaki bu köpek, başlarda neredeyse tüm kasaba halkı tarafından dışlanmaktadır. Ancak kısa süre önce acı verici bir kayıp yaşayan ve son zamanlarda kendisini fazlasıyla yalnız hisseden Meno, onunla son derece sıkı bir bağ kuracaktır. Yönetmneliğini Alessia Scarso’un üstlendiği bu keyifli yapımın senaryosu ise Isabella Aguilar, Coralla Ciccolini ve Alessia Scarso’un imzasını taşıyor. İlk olarak 5 Nisan 2014 tarihinde beyazperdeyle buluşan yapım, biyografi; komedi ve aile türlerinde sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. IMDB puanı 5.8 olan 4k filmin oyuncu kadrosunda da Vincenzto Lauretta, Marco Bocci, Elena Radonicich, Barbara Tabita, Martina Antoci ve Matteo Korreshi gibi isimler yer alıyor.


Günün birinde nasıl olduğunun farkında olmasa da Sicilya’nın, Scicli isimli küçük bir kasabasına gelen Italo isimli bir köpek, burada her yerde aradığı dostluğu bulacaktır. Her ne kadar iyi huylu ve fazlasıyla zararsız olsa da Italo, buradaki kasabalı halkı tarafından pek de sevilmemektedir. Çünkü kasabalılar, bir süre önce etrafta gezen başıboş vahşi köpekler nedeniyle birçok sorun yaşamış ve bu nedenle Italo’un burada olmasından hiç de hoşnut değillerdir. Her ne kadar kasabalı onun gitmesini istese de kasabadan bir kişi, onu fazlasıyla sevecektir.


Scicli’de yaşayan bir çocuk olan Meno, son zamanlarda zor günler geçirmektedir. Bir süre önce annesini kaybeden 10 yaşındaki çocuk, yaşadığı bu travmatik olayın ardından çevresindeki birçok insanı kendisinden uzaklaştırmıştır. Babasının da zamanını sürekli işe ayırması nedeniyle çevresinde kimse kalmayan küçük çocuğun karşısına Italo’un çıkması, adeta onun için bir mucize olmuştur. Çünkü Meno, son zamanlarda kimseye karşı hissetmediği yakınlığı ona karşı hissetmiş ve bu sevecen köpekle son derece sıradışı bir arkadaşlık kurmuştur.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın