1,330 Görüntülenme
Karanlıkta Eve Dönüş
5.7 IMDB Puanı
10 1 6 110

Karanlıkta Eve Dönüş

(Coming Home in the Dark)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Eli Kent, James Ashcroft, Owen Marshall

Hoaggie ile eşi ve iki çocuğu hayatın stresinden uzaklaşmak ve ailece vakit geçirmek için şehrin dışına piknik yapmaya giderler. Ancak bu piknik başladığı gibi bitmeyecek ve kimsenin bilmediği geçmişteki sırlar intikam almak için yeniden gün yüzüne çıkacaktır.


Hoaggie iki çocuğa ve ona bağlı bir eşe sahip olan kendi halinde bir öğretmendir. Güzel bir aile olan ve kendi halinde yaşayan bu insanlar ise güzel bir piknik gününden başka bir şey istememektedirler. Şehir dışında güzel bir doğaya ulaşan aile burada sohbet edip birbirlerine şakalar yaparken aniden iki adamın ortaya çıkması ile tedirgin olurlar.


Kendilerine yaklaşan bu adamların üstü başı kirlidir ve ellerinde de tüfekler bulunmaktadır. Hoaggie durumu fark ettiğinde ne yapacağını bilemez ve ailesini korumak ister. Ancak bu adamların konuşma ile yatışacağı yoktur ve işin içinde başka işler var gibi görünmektedir. Aileyi bir an da esir alan ve acımalarının da olmadığını açıkça belli eden bu adamların aslında Hoaggie’den istedikleri bir şey vardır!


Coming Home in the Dark ismiyle hem dublajlı hem de 4k formatıyla izleyeceğiniz filmde James Ashcroft yapımın yönetmen koltuğundaki isimdir. Ashcroft ayrıca Owen Marshall’ın, (Coming Home in the Dark) isimli kısa hikayesini Eli Kent ile birlikte senaryoya uyarlayan isimdir. Gerilimin en üst safhada yansıtıldığı ve konu içinde başka bir konunun da işlendiği filmde, Daniel Gillies ile Erik Thomson ve Miriam McDowel isimleri da yapımın başrol oyuncu kadrosunda bulunan simalardır. Kendi haline sıradan bir öğretmen tüm ailesini bu eli silahlı adamlardan korumayı başarabilecek mi? Bu iki adam bu aileden ne istiyor olabilir? Yoksa tüm bu olanların sebebi öğretmenin karanlık tutmak istediği geçmişinden mi geliyor? Hoaggie’nin ailesini kurtarması için eli silahlı adamların ondan istediği şey ne?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum