212,252 Görüntülenme
Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu
7.1 IMDB Puanı
10 1 8 21157

Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu

(Pirates of the Caribbean: At World's End)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Jerry Bruckheimer Films, Walt Disney Pictures
  • Film Süresi 169 dakika
Yönetmen
Senaryo Ted Elliott, Terry Rossio, Ted Elliott, Terry Rossio, Stuart Beattie, Jay Wolpert
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. Diğer 20 ödül & 48 adaylık.

Sevilen serinin üçüncü filmi olan Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu filminde yeni bir maceraya atılacak olan Kaptan Jack Sparrow, Will Turner ve Elizabeth Swann’ın hikayesini anlatan filmin yönetmeninde herhangi bir değişikliğe gidilmemiş, başarılı yönetmen Gore Verbinski bu filmde de muhteşem bir başarı elde etmiştir. İlk ve ikinci filmlerin yayınlanmasının arasında 3 yıl olmasına rağmen, bu kez sevenlerini çok fazla bekletmeyen film, 2007 yılında gösterime girmiştir. 


Başrolünü Johnny Depp, Keira Knightley ve Orlando Bloom’un paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda yeni yüzlerle birlikte Bill Nighy, Stellan Skarsgård, Geoffrey Rush, Tom Hollander, Jack Davenport ve Chow Yun-Fat gibi isimler yer almıştır. Bu fantastik macera filmi için ayrılan bütçe 300 milyon dolar olup gelmiş geçmiş en yüksek bütçeli film olmuştur. Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu için ayrılan bu bütçe, Yüzüklerin Efendisi serisinin tamamında kullanılan bütçeden bile fazladır. Imdb puanı 7.1 olan ve çekimlerine henüz senaryosu tamamlanmamış bir şekilde başlanan film, eleştirmenler ve seyircilerden büyük beğeni kazanmıştır. 


Will, Elizabeth ve Kaptan Barbossa bir araya gelip, dünyanın sonu olarak bilinen yerden Jack Sparrow’u kurtarmak için yola çıkarlar. Kaptan Barbossa, korsan cemiyetini toplayıp denizlerin en korkunç canavarı olan Calypso’yu çağırmayı teklif eder. Calypso, Tai isimli bir büyücünün bedenine hapsolmuş bir canavardır. Bir önceki filmde Lord Beckett’in, Davy Jones’un kalbine sahip olması nedeniyle Davy Jones’u ve gemisi Uçan Hollandalı’ya o hükmetmektedir. 


Gizem Filmleri Bu sırada Lord Beckett, korsanlara yardım edenleri bir bir cezalandırmaktadır. Bunun üzerine Kaptan Barbossa korsan birliğini sağlamak için topladığı korsan liderleri toplantısında ihanete uğrayacaktır. Tüm denizlere hakim olma planı yapan Lord Beckett, Elizabeth’in babası olan valinin ölümüne de sebep olmuştur. Bu arada Jack Sparrow’u dünyanın sonu denilen yerden kurtarmak için Elizabeth, Will ve Barbossa yoldadırlar. Zorlu bir yolculuğun sonunda Jack’in bulunduğu yere vardıklarında, onu kurtarıp tekrar yola çıkacaklardır. Artık Kaptan Barbossa’nın planını uygulamak için gemiye binip yolculuğa çıktıklarında artık alt etmeleri gereken güçlü rakipleri olan zorlu bir maceraya başlamış olacaklardır. 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

13 yorum