49,089 Görüntülenme
Karlar Ülkesi 2
6.9 IMDB Puanı
10 1 7 4895

Karlar Ülkesi 2

(Frozen II)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney Animation, Walt Disney Pictures
  • Film Süresi 103 dakika
Kategori
Senaryo Jennifer Lee, Hans Christian Andersen, Jennifer Lee, Chris Buck, Marc Smith, Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez, Allison Schroeder
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 18 ödül & 78 adaylık.

Arendelle’in Kralı Agnarr, evlatları Elsa ve Anna'ya, büyükbabaları Kral Runeard'ın memleketleri olan Büyülü Orman'da bir baraj inşa ederek yanlarında olan Northuldra kabilesiyle bir anlaşma yaptıklarına dair bir hikayesi olan Frozen II filmi 20 kasım 2019 tarihinde vizyona girmiştir. 


Runeard'ın ölümüyle sonuçlanan ve ormanın Toprak, Ateş, Su ve Havasının temel ruhlarını öfkelendiren bir kavga olur. Ruhlar ortadan kaybolur ve Büyülü Orman'daki herkesi bir sis duvarı hapseder. Genç Agnarr, bilinmeyen bir kurtarıcının yardımı sayesinde zar zor kurtulur. Taç giyme töreninden üç yıl sonra, Elsa krallıkta sonbaharı Anna, kardan adam Olaf, buz hasatçısı Kristoff ve Kristoff'un ren geyiği Sven ile birlikte kutlama yapmaktadır. Bir gece, Elsa gizemli bir sesin kendisine seslendiğini duyunca, istemese de bu sesin peşinden gider, krallıktaki herkesi tahliye etmeye zorlayan temel ruhları uyandırır. Grand Pabbie ve Rock Troll kolonisi gelir. Pabbie onlara geçmişlerine dair ortaya çıkarmaları gereken bir şey olduğunu söyler.


Elsa, Anna, Olaf, Kristoff ve Sven, duydukları bu sesin arkasından Büyülü Orman’a gider. Elsa, sisi parçalar ve bir kasırga şeklindeki Hava Ruhu belirir ve girdabındaki herkesi alıp götürür. Elsa bunu durdurarak bir dizi buzdan heykel oluştur. Kız kardeşler heykellerin babalarının geçmişinden görüntüler olduğunu keşfederler. Northuldra ve birbirleriyle hala çatışma halinde olan bir Arendelli askerleriyle karşılaşırlar. Ateş ruhu ortaya çıktığında Elsa, ruhun telaşlı büyülü bir semender olduğunu keşfeder ve onu sakinleştirir. Elsa ve Anna, anneleri Kraliçe Iduna'nın bir Arendel’li olan Agnarr'ı kurtaran bir Northuldran olduğunu öğrendikten sonra askerler ve Northuldra arasında bir ateşkes düzenler. Bu olayın sonrasında beşinci bir ruhun varlığından haberdar olurlar.


Sis kaybolduktan sonra Elsa, Anna ile yeniden buluşur ve Olaf'ı hayata dödürür ve Anna, Kristoff'la evlenir. Elsa, Anna’ya insanlar ve büyülü ruhlar arasındaki bağlantıdan bahseder. Anna, Arendelle'in yeni Kraliçesi olur. Elsa, Büyülü Orman'ın koruyucusu olur. Jennifer Lee’nin yönetmenliğini yaptığı Frozen II  animasyon filminin senarist koltuğunda ise Hans Christian Andersen oturmaktadır. 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

15 yorum