230 Görüntülenme
Katolik Okulu
5.8 IMDB Puanı
10 1 6 17153

Katolik Okulu

(The Catholic School)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Edoardo Albinati, Massimo Gaudioso, Luca Infascelli

Gerçekten yaşanmış olaylardan esinlenilen İtalyan yapımı film bizleri 1975 yılının Roma’sına götürüyor. Filmde özellikle şiddetin ne olduğunu ve ne kadar kötü bir olay olduğu gözler önüne seriliyor. 1975 yılının Eylül ayının sonlarına gidiyoruz. Her okulun kendilerine has kuralları vardır. Bu kuralların en ağırlarına sahip olanlar ise şüphesiz dini okullardır. Bu tür okullarda bazı kurallar daha sıkı tutulur. Katolik okullarda bunlardan bir tanesidir. Filmde bir Katolik okuluna misafir oluyoruz. Okul sadece erkeklerin okuduğu orta sınıf bir okuldur. Okul dışarı ile bağlantısını kesmiş oldukça korunaklı bir okuldur. Ya da sadece dışardan görünen budur. Film İtalyan tarihine Circeo Katliamı ismi ile geçen olaylara odaklanıyor.


İyi eğitimli ailelere sahip 3 genç gittikleri bir barda iki kızla tanışırlar. Kızlar oldukça hoşlarına gider. Tanışmalarının ardından kızlara bir partiden bahsederler ve onları da davet ederler. Kızlar da çocuklar oldukça düzgün göründüğü için tekliflerini kabul ederler. Kızları da aldıktan sonra çocuklar partinin olacağı mekâna giderler. Ama vardıklarında kızlar bir partinin falan olmadığını görürler. Kızlar kötü bir durumun içine hapsolduklarını geç de olsa fark ederler.


Dilimize Katolik Okulu ismi ile geçen La scuola cattolica sitemizde Türkçe dublaj seçeneği ile sizler için yerini almıştır. 7 Ekim 2021 tarihinde seyirci ile buluşan film sizler için 4k kalitesi ile sitemizde hazırlanmıştır. Filmin yönetmenliğini üstlenen isim Stefano Mordini’dir. Senaryoda ise 3 isim birlikte yer almaktadır. Bu isimler; Edoardo Albinati, Massimo Gaudioso ve Luca Infascelli’dir. Filmde yer alan isimler arasında Netflix’in sevilen dizisi Baby’de yer alan Benedetta Porcaroli, Giulio Pranno, Emanuele Maria Di Stefano, Giulio Fochetti, Leonardo Ragazzini, Alessandro Cantalini, Andrea Lintozzi Senneca gibi isimler ve daha fazlası yer almaktadır.  Filmin IMDB puanı 5.8’dir. Filmin 1 adet adaylığı bulunmaktadır. 1 saat 46 dakikalık ekran süresine sahiptir. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın