2,718 Görüntülenme
Klasik Bir Korku Hikayesi: A Classic Horror Story
5.7 IMDB Puanı
10 1 6 300

Klasik Bir Korku Hikayesi: A Classic Horror Story

(A Classic Horror Story)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Rainbow S.p.A., Colorado Film Production, Netflix Studios, Apulia Film Commission
  • Film Süresi 95 dakika
Kategori
Senaryo Lucio Besana, Roberto De Feo, Paolo Strippoli

Klasik Bir Korku Hikayesi, Roberto De Feo, Paolo Strippoli, David Bellini, Milo Tissone ve Lucio Besana tarafından yazılan, Roberto De Deo ve Paolo Strippoli tarafından yönetilen, ilk olarak 14 Temmuz 2021'de Netflixte yayınlanan İtalyan yapımı bir korku filmdidir. Film yapımında 3 milyon dolar bir bütçe kullanılmıştır. Oyuncular ise şöyle; Matilda Lutz (Elisa), Will Merrick (Mark), Yuliia Sobol (Sofya), Peppino Mazzotta (Riccardo), Justin Korovkin (Samuel19), Francesco Russo (Fabrizio), Alida Baldari Calabria (Chiara) rolünü üstlenmiştir.


Hikaye bizi Güney İtalya'nın yemyeşil vadilerine götürüyor, burada bilinmeyen dört kişi farklı varış noktalarına ulaşmak için arabaya binmeye karar veriyor. Her karakterin kendi hikayesi vardır ve kaderin onlar için ne hazırladığından tamamen habersizdirler. Elisa, Riccardo, Mark ve Sofia, seyahat blogcusu Fabrizio tarafından yönetiliyor. Elisa hamileliğini tamamlayacak, Riccardo ise kızıyla tanışacak. Mark ve Sofia birbirleriyle çıkıyorlar ve ailelerine karşı gelmek ve sonunda birlikte olmak konusunda kararlılar. Ama kaderin onlar için sakladığı başka bir şey varmış gibi görünüyor. 


Mark sarhoş olduktan sonra bile direksiyonu devralır. Ölü bir hayvandan kaçarken bir saniyeliğine dozunu kaçırıyor ve bir ağaca çarpıyorlar. Bacaklarından birinde açık kırık olan Mark dışındaki yolcular kısa bir süreliğine bilinçlerini kaybeder ve hafif yaralanmalarla uyanırlar. Bilinçleri yerine geldiğinde büyük bir alanın ortasında olduklarını anlarlar. Ön koltuklarda bulunan Mark ve Fabrizio oraya nasıl ulaştıklarını anlamaya çalışıyorlar. Aracı çarptıkları yer burası değildi. Yoldan uzakta ve ağaçlarla çevrili bir açıklığın ortasındalar. Sitenin yanında biraz şüpheli bir mimariye sahip küçük bir ahşap ev var. Çok geçmeden kulübenin, üç atadan kalma varlığa saygı duyan korkunç bir tarikat Osso, Mastrosso ve Carcagnosso için bir tür ibadet yeri olduğunu keşfederler. En çılgın rüyalarında bile hayal bile edemeyecekleri bir şovda olduklarının farkında değiller.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum