4,177 Görüntülenme
Korkusuz Savaşçı
8.4 IMDB Puanı
10 1 9 475

Korkusuz Savaşçı

(Etharkkum Thunindhavan)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Pandiraj

Türkçe dublajlı ve hatta 4k formatıyla hazırladığımız Etharkkum Thunindhavan filmi gerçek bir olaydan beyaz perdeye aktarılan bir hikâyeyi anlatmaktadır. Hindistan’da bir süre önce ortaya çıkan skandalı çok hassas bir şekilde anlatan filmde Kannabiran isimli genç ve korkusuz bir avukatın, zengin ve güçlü kişilere karşı olan savaşı anlatılmaktadır. 


Kannabiran küçük bir köyde anne ve babası ile güzel bir hayat sürmekte olan bir avukattır. Kannabiran’ın köyü ve komşu köy birbirlerine bunca zamandır dost komşular olmuşlardır çünkü çok uzun bir zaman önce bu iki köyden Shiva ve Shakti isimli Tanrı ve Tanrıçaları geçmiştir. Bu yüzden birbirlerinden kız almak ve kız vermek bu iki köy için neredeyse kutsal bir hal almıştır ve bu durumda çok uzun bir süredir barış içinde bu şekilde devam etmektedir. 


Fakat günlerden bir gün kendi köyünden komşu köye gelin giden genç bir kadın hiçbir sebep yokken intihar ettiğinde bu ölüm iki köyü karşı karşıya getirir ve yüzyıllardır süren barış anında bozulur. Kızlarının neden intihar ettiğini bilmek isteyen köy halkı komşu damadı ve ailesini rahat bırakmaz. Ancak işler hiç de sanıldığı gibi değildir. Kannabiran bir hukuk adamı olduğu için bu olayı görmezden gelmeyi bilmiştir ancak bu olayın ardına başka bir kadının sözde bir kazadan dolayı ölmesi bu sefer Kannabiran’ın dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ancak bu iki olayla sınırlı kalmayan ve ard arda yaşanan kimi kaza kimi intiharlar hızlı bir şekilde bir birini kovaladığında Kannabiran bu olayların ardında görünenden çok daha başka olayların olduğunu anlar ve bu olayların iç yüzünü açığa çıkarmak için de harekete geçer. Bakalım Kannabiran ortaya çıkardığı gerçekler karşısında ne yapmaya karar verecektir?


Gerçek bir skandalın uyarlaması olan filmde Pandiraj bu suç, dram ve aksiyon yapımının yönetmen ve senaristidir. Suriya ile Sathyaraj ve de Priyanka Arulmohan isimleri ise bu muhteşem Hint filmindeki başrol oyuncu kadrosudur.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum