3,411 Görüntülenme
Kral Tweety
5.1 IMDB Puanı
10 1 6 336

Kral Tweety

(King Tweety)
  • Yapım Yılı 2022
  • Ülke United States
  • Film Süresi 81 dakika
Kategori
Yönetmen Careen Ingle
Senaryo Erik Adolphson,Careen Ingle
Oyuncular Eric Bauza,Flula Borg,Carlease Burke

Film iki sevimli hayvanın yola çıkma arzusu ile neşeli bir şekilde geçirdikleri günleri anlatmaktadır. İki sevimli hayvan olan Sylvester ve Tweety onlara eşlik edecek olan büyükanne ile beraber Kanarya adalarına gitmeye karar verirler. Bu kararın ardından Sylvester ve Tweety çok sevinir ve neşeli bir şekilde yol hazırlıklarına başlarlar. Fakat adaya vardıklarında karşılarına bir problem çıkar, belki bir şans!  Kanarya adalarının kraliçesi bilinmeyen bir şekilde ortadan kaybolmuştur ve yeni kraliçe için seçmeler başlamıştır.


Şaşırtıcı biçimde yeni Kral Tweety olur ve bu hepsinin şaşırmasına neden olur. Daha sonra ise Harold adında biriaArtık kraliçe Tweety olduğu için hepsini saraya götürmek için onların yanına gelir.  Anlatılan şatafatlı hayat ikisinide büyülerken Sylvester saraya giremeyeceğini öğrenir ve bu durumu oldukça üzülür. Onun yerine Tweety gidecektir ve Sylvester evde kalmak zorundadır.  Fakat daha sonra Tweety ve büyükanne büyüleyici bir uçak yolculuğuna saraya gitmek için bindiğinde Sylvester onların peşini bırakmaz ve gizli bir biçimde bavulların içine saklanarak o da onlar ile birlikte yolculuğa çıkar. Daha sonra ise zorlu bir yolculuk geçirirler ve ardından nihayet inişe geçerler. O sırada ise büyükanne Sylvester’in peşlerinden geldiğini fark eder ve bir şekilde onu da yanlarına kabul ettirirler. 


İlk başta Sylvester’in peşlerinden gelmiş olmalarına pek sıcak bakmayan büyükanne ve Tweety daha sonra ona minnet edecektir çünkü o, Tweety’i türlü badirelerden ve dertlerden koruyacaktır.  Mesela bir gün geziye çıktıklarında şamfıstığı rengi elbise giymiş olan Kral Tweety’e dev bir kuş saldırmaya ve kaçırmaya çalıştığında onu engelleyen Sylvester’dir. Daha sonrasında gölde bir gezintiye çıkan ve kayığa binmiş olan Tweety’i ise yine en yakın arkadaşı Sylvester kurtaracaktır ve bu şekilde ikili birbirinin değerini çok daha iyi anlayacaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın