53,154 Görüntülenme
Kung Fu Panda 1
7.5 IMDB Puanı
10 1 8 5238

Kung Fu Panda 1

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi DreamWorks Animation
  • Film Süresi 92 dakika
Senaryo Jonathan Aibel, Glenn Berger, Ethan Reiff, Cyrus Voris
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 14 ödül & 38 adaylık.

Takvimler 2008 senesini gösterirken ilk kez beyaz perde ekranlarında siz izleyicileriyle buluşmuş olan Kung Fu Panda serisinin ilk filmi. Animasyon, aksiyon ve macera türünde yapılmış olan bu yapım, özellikle küçük yaştaki izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Bu küçük yaştaki film severlerin ebeveynleri tarafından da oldukça beğenilen film, film ve sinema sektöründe kendine has olan bir yer edinmeyi başarıyor. IMDb Platformundan 10 üzerinden 7.5’lik bir seviyede puan almayı başaran yapımın yönetmenlik tarafında ise iki kişi bulunmakta. Bunlardan birisi; Daha önce bir çok kez animasyon ve çizgi filmlerde çalışmış olan, ikisi Oscar olmak üzere 17 ödüle ve 8 adaylığa sahip olan ünlü yönetmen Mark Osborne. Kendisi aynı zamanda da bir yazar ve prodüktör. Diğer bir yönetmen ise; Daha önce Madagaskar ve Şrek gibi efsaneleşmiş animasyon filmlerinde çalışan, 1 Oscar ödülünün sahibi John Stevenson. Filmin yazarlık tarafında kurguları yazan ekip, Jonathan Aibel ve Gleen Berger’dan oluşmakta. Hikaye kısmında ise Ethan Reiff ve Cyrus Voris isimleri bulunuyor. Filmde kendisine kredi verilmeyen yazar ise Chris Poche.


Yapımın animasyon yapıtı olmasından dolayı, yüzlerinden çok sesleriyle karşımıza çıkan oyuncu kadrosunda ünlü isim Jack Black bulunuyor. 2 Altın Küre ödülünün sahibi olan Jack Black, karşımıza başrol Poe karakteriyle çıkmakta. Shifu rolünde ise 2 Oscar ödülü olan Dustin Hoffman varken, Tigress karakterini ise Oscar sahibi olan ve hepimizin tanıdığı güzel aktrist Angeline Jolie seslendiriyor. Tai Lung olarak Ian McShane ve Maymun karakterinde de ünlü aktör Jackie Chan bulunmakta.


Bu denli ünlü isimleri içerisinde barındıran yapımın tamamlanması için 130 milyon dolar ayrılıyor. Film oldukça beğeniliyor ve sinemalarda izleyenleri kahkaha tufanına salıyor. Bu başarısını da gişelerde kazandığı 631.7 milyon dolarlık brüt net gelirinden görebiliyoruz.


Kung Fu Panda ismindeki bu animasyon filminde ise; Sevimli Panda Po, ailesinin erişte dükkanında çalışmaktadır. Aşırı derecede kilolu ve tembel olan Po; kendisinden, dış görünüşünden ve hatta davranışlarından beklenmeyen bir hayale kapılır. Usta bir kung fu dövüşçüsü olmak isteyen Po, bunu söylediği herkes tarafından kendini aşağılayıcı esprilere maruz kalır. 


Kimsenin ona inanmadığı panda, hayalleri suya düşmüş bir şekilde yaşamına devam etmek yerine, bu hayali kovalamayı ve istediğini almayı amaçlar. Hayatının bir erişte dükkanında geçmesini istemez ve yola koyulur. Bu yola çıkışının ardından kısa bir süre sonra, kendisinden beklenmeyen bir şekilde eski bir kehaneti gerçekleştirir. Bu kehanetle beraber, kung fu ustası olma isteği artık bir zorunluluk haline dönüşmüştür. Hayalini yaşaması için hayatının fırsatını yakalayan Po, bedenini ve zihnini eğitmek için çalışmaya başlar. Önünde onu bekleyen büyük bir sınav vardır.

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum