606 Görüntülenme
Luce
6.6 IMDB Puanı
10 1 7 55566

Luce

Kategori
Yönetmen
Senaryo J.C. Lee, Julius Onah
Ödüller 3 ödül & 25 Adaylık.

Amy ve Peter Edgar savaşın korkunç yüzü ile uzun bir dönem baş başa kalan ve büyük bedeller ödeyen Eritre’den bir erkek çocuk evlat edindiklerinde yeni bir hayata başlamanın da sevincini yaşarlar. Aradan geçen on yıllık bir dönem ise Amy ve Peter Edgar’ın oğulları ile sadece gurur duymalarına neden olacak kadar güzel geçmiştir.


Luce ismiyle sitemizde 4k formatında izleyeceğiniz filmde aradan on yıl geçer ve Luce artık delikanlı olmuştur. Örnek bir öğrenci ve örnek bir sporcu olan Luce sadece çevresi değil sınıf öğretmenleri tarafından da çok sevilen bir öğrenci haline gelmeyi başarmıştır. Harriet ise onunla gurur duyan öğretmenlerinden birisidir ve Harriet ödev olarak sınıfa yirminci yüzyılda fark yaratan isimler hakkında bir yazı hazırlamalarını ister. Ancak her şey bu yazıdan sonra başlar.


Luce korkunç bir yazı hazırlamıştır ve yazısının konusu ise siyasi şiddet üzerinedir. Oldukça sert uçlara sahip olan yazısını dehşetle inceleyen Harriet bir anda çok endişelenir ve Luce’un göründüğü gibi olmadığını ve gerçek yüzünün ardında kimsenin görmesini istemediği bir kişilik sakladığından şüphelenir. Bu şüphesine bir son vermek için de Harriet gizlice Luce’un dolabına bir göz atmak ister. Fakat Harriet sevdiği ve gelecek vaad ettiğini düşündüğü öğrencisinin dolabına baktığında asla görmek istemediği birçok şey bulacaktır!

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın