13,202 Görüntülenme
Madagaskar 2
6.6 IMDB Puanı
10 1 7 1276

Madagaskar 2

(Madagascar: Escape 2 Africa)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi PDI, Paramount Pictures International, DreamWorks Animation
  • Film Süresi 89 dakika
Kategori
Senaryo Etan Cohen, Eric Darnell, Tom McGrath
Ödüller 4 ödül & 11 Adaylık.

2005 Yılında çıkan ilk filminin başarısının ardından ve hayranlarının isteği doğrultusuna devam filmi olarak çıkan Madagaskar 2 filmi. Bu isteğin arkasında duran beklentiyi karşılayan yapım IMDb platformunda 6.6’lık bir puan alarak ilk filmin 6.9’luk puanının biraz gerisinde kalmış gibi görünse de hayranları tarafından zevkle izlenmekte. Filmin yönetmenlik başlığı altında ise ilk filmlerden tanıdığımız isimler olan Eirc Darnell ve Tom McGrath bulunmakta. Bu filmde de oldukça güzel bir iş çıkarıldığı görülen yazarlık kadrosunda ise;  Etan Cohen, Tom McGrath ve gene Eric Darnell isimleri yer alıyor. Oluşturulan karakterlerden ötürü gene de adı geçen ama kendilerine kredi verilmeyen yazarlar olarak; Mark Burton ve Billy Frolick isimleri bulunmakta.


Bu animasyon ve macera türündeki filmde bulunan hayvanları seslendiren oyuncu kadrosu ise değişmiyor. Bir zebra olan Marty karakterini Chris Rock ve bir aslan olan Alex karakterini ise Ben Stiller canlandırmakta. Julien olarak ise karşımıza gene Sacha Baron Cohen çıkarken, Gloria karakterinin seslendirilmesinde ise Jada Pinkett Smith rol alıyor. Maurice, Mort ve Zuba karakterlerini ise sırasıyla; Cedric the Entertainer, Andy Richter ve Bernie Mac seslendiriyor.


İlk filmin üretim bütçesine yakın bir rakam olarak 150 milyon dolara ulaşan bir ürteim bütçesi bulunan film, bu sefer de biz hayranlarının kendisinden beklentilerini karşılamayı başarıyor. Bu başarıyı ise, oldukça güzel geçmiş olan gişelerinden görebiliyoruz. 4.056 Tiyatroda açılış yapan film, henüz açılışının ilk gününde 17 milyon doları geçiyor. Beyaz perde başına ortalama 15 bin dolar kazanan yapım, 63 milyon dolar kazanarak 1 numaraya adını gururlar yazdırıyor. Zaman geçtikçe; Amerika ve Kanada’da 180 milyon dolar ve diğer ülkelerde ise 423 milyon dolarlık hasılat elde ediyor. Bu sayede, dünyanın genelinde toplam 603 milyon dolardan fazla bir bürt gelire sahip oluyor ve ilk filminin rekorunu kırıyor.


Bu yapımda sevimli hayvan dostların yaşayacakları ise New York’a dönme çabalarının ardından başlıyor. Evlerine olan New York Hayvanat Bahçesine karşı oldukça fazla özlem duyan hayvan dostları; Nasıl en başından evlerinden ayrılmak için penguenlerden yardım aldırlarsa, şimdi de eve dönmek için yardım istiyorlar. Yüksek eğitimleriyle adeta bir gizli ajan edasıyla çalışan penguenlerin bir uçağı onarması sonucu araca binen hayvanlar, henüz gidemeden New York’a gitmenin hayaliyle yanıp tutuşuyorlar. 


Fakat, sadece Afrika kıtasına gitmeye yetecek kadar yakıtı olan uçak, Afrika’nın tam üstüne gelince duruyor. Afrika’nın vahşi doğasında ise kendi türlerinden olan başka hayvanlarla ilk kez karşılaşan dostlar, tekrardan hayatlarını sorgulamaya başlıyorlar. Afrika’nın oldukça vahşi bir yer olduğunu bilmelerine rağmen, evlerine göre daha iyi bir yer olup olmadığını da öğrenmek istiyorlar.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın