159 Görüntülenme
Notting Hill’deki Pastane
6.1 IMDB Puanı
10 1 7 10618

Notting Hill’deki Pastane

(Love Sarah)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jake Brunger, Mahalia Rimmer, Eliza Schroeder

Her ne kadar sinemaseverlerin başlarında dramatik anlara şahit olduğu ancak dakikalar ilerledikçe fazlasıyla keyifli bir şekilde izleyecekleri bir film olan Love Sarah, kısa süre önce trajik bir şekilde annesi Sarah’ı kaybeden Clarissa isimli genç bir kıza odaklanıyor. Son derece yetenekli ve hevesli bir şef olan Sarah, hayali olduğu fırın dükkanını açma hayallerini gerçekleştirmeye çalışırken, bu sırada trajik bir kazanın ardından hayatını kaybetmiştir. Bunun ardından Clarissa, hem annesinin anısını yaşatabilmek hem de onun yok olan hayallerini gerçekleştirebilmek adına bu fırını açmaya çalışacaktır. Yönetmenlik koltuğunda Eliza Schroeder’in oturduğu bu yapımın senaryosu ise Jake Brunger, Mahalia Rimmer ve Eliza Schroeder’in imzasını taşıyor. İngiltere yapımı olan bu film, dram; romantik ve komedi türlerinde karşımıza çıkarken, IMDB’den de 6.1 puan almayı başarıyor. 4k formatlı filmin oyuncu kadrosunu ise ise Candice Brown, Shelley Conn, Shannon Tarbet ve Celia Imrie gibi isimler oluşturuyor.


Gençlik yıllarından beri aşçılığa fazlasıyla hevesli olan Sarah isimli bir kadın, aynı zamanda da bu konuda büyük bir yetenek sahibidir. Yeteneğinden herkesin haberdar olduğu ve herkesin hayranlıkla baktığı Sarah’ın en yakın arkadaşı Isabella da aynı zamanda bir aşçıdır. Her ne kadar kendisi kadar yetenekli olmasa da hatrı sayılır bir aşçı olan Isabella ile bir fırın açmaya karar veren Sarah, kısa süre içerisinde Notting Hill’de bulunan bir dükkan tutar. Yavaş yavaş çalışmalara başlayan iki arkadaş, bu hayallerini gerçekleştirmek üzere fazlasıyla hevesliyken; bir gün Sarah’ın bir trafik kazası geçirmesiyle birlikte ikilinin tüm hayalleri yıkılır.


Sarah’ın kızı olan Clarissa, annesinin hayatını kaybetmesinin ardından büyük bir yas sürecine girse de; günün birinde aklına son derece mükemmel bir fikir gelir. Annesi ölse de onun hayalini yaşatabilmek amacıyla Isabella ile bu fırını açabilmek için harekete geçen Clarissa, her ne kadar bu süreçte birbirinden zor sorunlarla karşılaşsa da; o fırını açabilmek için ne gerekiyorsa yapacaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın