12,865 Görüntülenme
Ong Bak 2
6.2 IMDB Puanı
10 1 7 1274

Ong Bak 2

Kategori
Senaryo Tony Jaa, Panna Rittikrai, Ek Iemchuen, Nontakorn Taweesuk
Ödüller 1 ödül & 7 Adaylık.

İlk filminin IMDb’den aldığı güzel puanının ve gişelerde de kazandığı güzel sayılabilecek olan brüt hasılatının ardından 2. filmin ışıklarını yakan yapımcılar, serinin hayranları ve takip ederlerini fazla bekletmeyerek 2008 filminde devam filmini çıkartıyorlar. Bu sefer IMDb’den 6.2’ lik bir puana sahip olan yapımın, yönetmenlik ve yazarlar kadrosunda çok fazla bir değişiklilik görülmüyor.


Tony Jaa ve Panna Rittikrai tarafından yönetilmiş olan filmin yazarlar kadrosuna bakıldığında da gene aynı isimleri görebiliyoruz. Hikaye kısmını yazan kişiler Panna Rittikrai ve Tony Jaa. Film ve sinema sektöründe sahne oyunu olarak da bilinen kurgu kısmını yazan isimler ise Ek Uemchuen ve Nontakorn Taweesuk gibi yeni isimleri kapsıyor.


Oyuncu kadrosuna bakıldığında ise önceki filmden tanıdığımız, filmin başrol karakteri Tien’i canlandıran Tony Jaa, bir kez daha yeteneklerini ve yüzünü siz severlerine gösteriyor. Rajaseno Lord karakterinde ise Sarunyu Wongkrachang oynamakta. Chernung karakterinin rolünde, Sorapong Chatree bulunmakta. Pim olarak karşımıza çıkan oyuncu Primorata Dejudom, Usta Bua olarak gördüğümüz isim ise Nirut Sirichanya. Sırasıyla Mhen, Nobelman Siho Decho, Leydi Plai ve Usta Armer karakterlerini ise; Petchtai Wongkamlao, Santisuk Promsiri, Patthama Panthong ve Supakorn Kitsuwon oynamaktalar. Oyuncu kadrosunda bu şekilde yeni karakterlerin gelmesiyle birlikte yeni isimler de barındıran bu yapım, aynı zamanda da bir devam filmi olmasından ve hikayenin bütünlüğü ile bağdaşan karakterlerin bozulmamasından ötürü eski oyunculara da yer vermiş durumda.


Yapımına ilk filmin 5 milyon dolarlık düşük sayılabilecek olan bütçesinden fazla olarak, 15 milyon dolar ayırılıyor. 8 Aralık 2008 tarihinde ilk kez vizyona giren yapım, 58 milyon baht yani 2.06 milyon dolarlık oldukça düşük bir gelir elde ediyor. Zaman geçtikçte bu rakamı 8.937 milyon dolara kadar çıkartabilmiş olan film, üretim bütçesini bile geçemeyerek oldukça zarar etmiş bir durumda.


Ong Bak 2’de yaşanacak olan olaylar zinciri ise 15. yüzyılda geçmektedir. Bir asil olan Lord Sihadecho’nun oğlu Tien, babası gibi bir savaşçı olmak istiyordur. Ama babasının kendisini oldukça küçümsemesinin ardından, dövüş yetenekleri yerine dans yeteneklerini geliştirmeye zorlanmıştır. Bu sırada; Lord Rajasena, tehlikeli ve gözü pek bir savaş lordu, Sidahecho’nun ailesini öldürmeleri için bir sürü suikastçiyi üstlerine salar. 


Bu suikastlerin sonucu olarak ortada sadece kan gölünden oluşan bir sahne bulunmaktadır. Tien ise bu acımasız katliamdan sağ çıkabilmeyi başarmış olan tek aile üyesidir. Ailesinin katledilmesinin ardından intikam arayışı içerisine giren bir adam, dövüş sanatlarını ve becerilerini öğrenmeye başlar. Bu yolda giderken, intikam ateşi ile sıkı çalışmasını birleştirmeye çalışır. Rajasena’ya karşı intikam yemini etmiştir ve bu yemini tutmak için elinden geleni ardına koymayacaktır.

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum