467 Görüntülenme
Paris Büyüsü
6.3 IMDB Puanı
10 1 7 41161

Paris Büyüsü

(Lost in Paris)
Kategori
Senaryo Dominique Abel, Fiona Gordon
Ödüller 3 ödül & 3 Adaylık.

Martha kendi başına Paris’de yaşamaktadır ve kendince ilerleyen yaşından başka da bir sorunu yoktur. Fakat Martha’nın anlamadığı şey 88 yaşında oluşunun ona getirdiği hafıza kaybıdır. Paris’de yalnız yaşaması ve ona bakabilecek başka bir kimsenin de olmaması nedeni ile Martha artık devlet tarafından yaşlılar evinde kalmaya zorlanmaktadır. Bu duruma katlanamayan Martha yeğenine bir mektup gönderir ve onu kurtarmasını ister. Martha’nın yeğeni ise Fiona’dır. 


Fiona mektubu alır almaz hemen yola koyulur ve Paris’in yolunu tutar. Paris’e hayran kalan Fiona bir resim çektirmek isterken de kendisini nehrin dibinde buluverir. Dikkatsizliği yüzünden nehre düşen ve kimliğini ve hatta paralarını nehirde bırakan Fiona kendini bir an da Paris’in evsizleri arasında buluverir. Ne yapacağını şaşıran ve nereye gideceğini bilemeyen Fiona bir şekilde teyzesine ulaşmalıdır ancak elinde hiçbir bilgi bulunmamaktadır. Bu sırada onu ara sıra gören evsiz Dom’da ona olup bitenleri merak etmeye başlar. Nehre düştüğü andan itibaren onu sürekli sokaklarda gören Dom, Fiona’nın da ilgisini çekmiştir. Dom ise kendi halinde ancak evsiz bir hayat süren oldukça ilginç bir karakterdir. Bu noktadan sonra ise Fiona ile Dom birlikte takılmaya ve teyze Martha’yı bulmaya çalışırlar. 


Paris pieds nus orijinal ismine sahip olan ve Türkçe dublajda karşınıza Paris Büyüsü ismiyle çıkacak olan 4k formatındaki filmde Fiona Gordon ve Dominique Abel yapımın yönetmen ve senarist koltuklarını paylaşan isimlerdir. Emmy Boissard Paumelle ile Pierre Richard ve Emmanuelle Riva isimleri ise yapımın başrol oyuncu ekibindeki simalardır. Fiona teyzesini bulmayı nasıl başaracaktır? Fiona ile Dom arasında bir yakınlaşma söz konusu mudur? Fiona teyzesini bulunca ne yapmaya karar verecektir? Fiona teyzesini yaşlılar evine mi bırakacaktır yoksa onunla yaşamaya başlayıp onun bakımını mı üstlenecektir? Bu sırada Dom neden Fiona ile ilgilenmeye başlamıştır? Bu üç farklı kişilik sonunda bir araya gelecek midir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın