221 Görüntülenme
Plan A Plan B
6.1 IMDB Puanı
10 1 7 16987

Plan A Plan B

Kategori
Yönetmen
Senaryo Rajat Arora

İş hayatlarında tam anlamıyla birbirlerinin zıttı olan bir erkek ve kadın, günün birinde bir arada çalışmak zorunda kalırsa bunun sonuçları ne olur? İnsanları buluşturarak onları bir ilişkiye başlatmaya çalışan Nirali, hayatını çöpçatanlıkla kazanan genç bir kadındır. Başarılı bir boşanma avukatı olan Kosty ise Nirali’nin tam tersine çiftleri ayırmak için çalışmaktadır. Bir gün yan yana çalışmak zorunda olan bu ikilinin arasında hiç beklenmedik olaylar yaşanacaktır. Son derece keyifli bir romantik komedi olarak sinemaseverlerin karşısına çıkan Hindistan yapımı bu filmin yönetmenlik koltuğunda Shashanka Ghosh otururken, filmin senaryosu da Rajat Arora’ın imzasını taşıyor. IMDB’den 6.8 puan almayı başaran Plan A Plan B adıyla da sizlerle olacak 4k yapımda, Tamannaah Bhatia, Riteish Deshmukh, Poonam Dhillon ve Kusha Kapila gibi isimler yer alıyor. 


Genç bir kadın olan Nirali Vora (Tamannnah Bhaita), kendilerine birer eş arayan insanları buluşturup; onların anlaşmasını sağlayan bir çöpçatandır. Hayatını çöpçatanlıkla sürdüren ve bu işte de fazlasıyla iyi olan Nirali, ironik bir şekilde kendisine gelen bütün insanlara birer eş bulmasına rağmen; bir türlü kendisine uygun birinin olmadığını düşünmektedir. Bu nedenden evlenmeyi de kendisine yakıştıramayan, asla bir evlilik sürdüremeyececeğini düşünen genç kadın; bir süre sonra yaşayacağı tesadüfi bir karşılaşma sonucunda yavaş yavaş bu fikirlerini değiştirmek üzeredir. Onun fikirlerini değiştirecek kişi ise, kendisinin tam anlamıyla zıttı bir işi yapan Kaustubh “Kosty” Choughule (Riteish Deshmukh) isimli bir adam olacaktır.


Bir boşanma avukatı olan Kosty, Nirali’nin yaptığı şeyin tam tersini yaparak hayatını kazanmaktadır. Görevi insanları ayırmak olan Kosty, bu işte fazlasıyla da başarılıdır. Ancak Kosty’nin herkesten sakladığı bir sırrı da vardır. Günün birinde son derece sıradışı bir şekilde karşılaşan Kosty ve Nirali, birbirleriyle yan yana çalışmak zorunda kalmıştır. Biri insanları birleştiren, diğeri ise insanları ayıran bu iki genç için başlarda her şey biraz zor olsa da; kısa süre sonra ikili beklenmedik bir aşka yelken açacaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın