1,126 Görüntülenme
Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse
6.8 IMDB Puanı
10 1 7 191

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

(Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Abigail Wilson

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse, 2020 yapımı komedi, dram ve aile filmidir. Filmin yönetmenliğini David Kerr yapmıştır. Filmin süresi bir saat yirmi dokuz dakika uzunluğundadır. Filmin senaryo yazarlığını Abigail Wilson yapmıştır. Film, 24 Aralık 2020 tarihinde gösterime sunulmuştur.


Filmin başrollerinde Roald Dahl rolünde olan Harry Tayler, Beatrix Potter rolünde olan Dawn French, Sofie Dahl rolünde olan Jessica Hynes, ve William Heelis rolünde olan Rob Brydon adındaki oyuncular yer almaktadır.


Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse filmi, 1922 yılında geçen olayları konu alır. Film, altı yaşında olan Roald Dahl'ın en sevdiği yazar Beatrix Potter ile tanışmak istediği için bir maceraya atılmasının ardından gelen ve gerçek bir hikayeden ilham alan bir filmdir. 


Ünlü bir yazar olan Beatrix Potter kariyerinin sonuna gelmek üzeredir. Yayıncısı bir sonraki taslağı için Beatrix'in peşini bırakmamaktadır. Bu nedenle Beatrix işine konsantre olamamaktadır ve ayrıca çocuk kitapları yazmaya da doymuştur. Kaybettiği şey sadece motivasyonu değildir, optometristi, Beatrix'in görme yeteneğinin de zayıf olduğunu fark etmiştir. 


Noel yaklaşırken, Beatrix kendisini baskı altında hissediyordur ve okuyucularıyla giderek daha az temasta bulunuyordur. Galler'de iki yüz mil uzakta, Roald adında endişeli genç bir çocuk için hayat değişmektedir. Kısa süre önce ablasını ve yakın zamanda da babasını kaybetmiş olan, bir zamanlar mutlu olan altı yaşındaki bu çocuk teselliyi kitaplarda bulmuştur.


Peter Rabbit ve Jemima Puddle-Duck'ın çok sevilen hikayeleri ile zihnini doldurur ve kendisini cenazeden, üzüntüden ve yatılı okula gönderilebileceği ihtimalinden ve düşüncesinden uzaklaştırır.


Kaçmak isteyen Roald, annesi Sofie tarafından hayallerinin peşinden gitmesi ve kahramanı olan Beatrix Potter'ı ziyaret etmesi için cesaretlendirilir. Roald endişesini bir kenara iter ve ilk büyük macerasına atılmaya karar verir. Olağanüstü yolculuğu, tümü Roald'ın hayal gücünü ateşleyen ve kederli annesine rahatlık sağlayan tahmin edilemez ve komik karakterlerle doludur.


En sevdiği yazarla tanışma hayali nihayet gerçekleşir ve bu çok özel karşılaşmaları ikisi için de hem büyülü hem de hayat değiştiren bir an olduğunu kanıtlar.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın