1,199 Görüntülenme
Robin Robin
7 IMDB Puanı
10 1 7 131

Robin Robin

Kategori
Senaryo Daniel Ojari,Michael Please,Sam Morrison

Anne, baba ve çocuklardan oluşan küçük bir fare ailesi bulunmaktadır ve bu ailenin içinde onlara hiç benzemeyen küçük bir de kuş bulunmaktadır. Bu küçük kuşun adı ise Robin’dir. Henüz bir yumurtayken ağaçtan çöplüğe düşen ve kendisini bulan fare ailesi ile birlikte yaşayan Robin gözlerini açar açmaz fare ailesi ile karşılaştığı için onları kendi ailesi olarak benimsemiştir. Fakat aradan geçen zaman içinde Robin geliştikçe fare ailesine benzemediğini fark eder. Bu durum Robin için giderek bir sorun haline almaya başladığında ise yaşanacak büyük maceranın ilk adımı da atılmış olur. 


Robin büyümeye başlamıştır ve bir türlü tam bir fare gibi görünmediğini düşünür. Robin’in tek istediği kendisinin de fare ailesi gibi bir fare olmasıdır. Ancak Robin bir kuştur ve asla bir fare olamaz. Ama bu durum Robin için bir engel değildir ve Robin ne yapıp edip bir fare olduğunu ve fare ailesine layık olduğunu gösterecektir. Bunun için Robin bir plan yapar ve aile için büyük bir soygunu kendisi üstlenir. Fare ailesi yaşamını başkalarının evin soyarak geçirdikleri için Robin ailesine bir hediye vermek ister. Büyük bir soygun planı yapan Robin’in önündeki ilk engel ise soyacağı evde bulunan bekçi kedidir. Bekçi kedi Robin’in ne yapmaya çalıştığını anladığında onu köşeye sıkıştırır ancak tam da bu sırada Robin’in bir kuş dostu gelir ve Robin’i yaktığı bir kibrit çöpü ile korumak istediğinde tüm odayı alev alır. Bu sadece Robin’in yaşadığı basit bir olaydır ve soyguna devam etmek isteyen Robin’i daha çok fazla zorluk beklemektedir. 


Kısa metrajlı 4k formatlı animasyon filmlerimizden olan Robin Robin isimli yapımda Bronte Carmichael, Adeel Akhtar ve Gillian Anderson isimleri seslendirme kadrosundaki ekiptir. Michael Please ile Daniel Ojari isimleri ise filmde hem yönetmenlik hem de senaristlik köşesindeki isimlerdir. Acaba gerçekte olunan kişilik mi, yoksa hissedilen kişilik mi bu macera da galip gelecektir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın