1,250 Görüntülenme
Safety
6.8 IMDB Puanı
10 1 7 165

Safety

(Safety)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Nick Santora

Ray sorunlu ve fakir bir aileye sahip ancak zeki bir gençtir. Lisede futbola yeteneği nedeni ile keşfedilen Ray kendisine iyi bir üniversite de burs almayı da başarmıştır. Fakat annesi açısından endişe eden Ray eninde sonunda annesinin başına bir dert açacağını bilmektedir. 


Ray üniversitesine gitmiş ve kampüsüne yerleşmiştir. Burada sıkı bir çalışma temposu olan Ray günün yarısında ders çalışmakta ve diğer yarısında ise futbol için antrenman yapmaktadır. Bu sırada kendisini yavaşlatacak ya da eğitimini tehlikeye atacak bir şeye izin vermeyen Ray son zamanlarda ailesinden gelen telefonlar yüzünden tedirgin olmaya da başlar. Telefonları açmaya korkan Ray sonunda dayanamaz ve telefona cevap verir. Telefonun karşısında kişi ise küçük kardeşi Fahmarr’dır. Fahmarr abisini çok kötü bir haber vermek için aramıştır. Çünkü anneleri polis tarafından uyuşturucu tedavisi için altı aylığına bir merkeze yatırılmıştır ve Fahmarr’da evde yapayalnız kalmıştır. Ray hemen annesinin yanına gider ve gördüklerine inanamaz. Annesi her ne kadar pişman olsa da şimdi küçük kardeşine bakacak kimse kalmamıştır ve eğer Ray onu yanına almazsa kardeşi tanımadığı kişilerin gözetiminde kalacaktır. Buna dayanamayan Ray kardeşini gizlice kampüse sokar ve hem bursunu hem de geleceğini tehlikeye atar. Bunu bilmesine rağmen kardeşinin başına bir şey gelmemesi için bu durumu göze alan Ray artık kardeşinin kimse tarafından görülmediğine emin olmalıdır. 


Türkçe dublajlı film seven takipçilerimiz için de dublajı ile sitemize eklenmiş olan Safety adındaki filmde Reginals Hudlin yapımın yönetmen köşesinde yer alırken, Nick Santora ise bu dram filminin senarist koltuğundaki isimdir. 4k film formatıyla da hazır edilen yapımda Javien Jackson ile Jay Reeves ve de Thaddeus J. Mixson isimleri ise yapımın başrol oyuncu ekibindeki simalardır. Ray kimseye fark ettirmeden kardeşi Fahmarr’ı hem de altı ay boyunca nasıl kampüste saklamayı başaracaktır? Kardeşinin varlığı bilinirse Ray hangi sorunlarla karşı karşıya gelecektir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın