15,152 Görüntülenme
Sahil Güvenlik – Baywatch
5.5 IMDB Puanı
10 1 6 1415

Sahil Güvenlik – Baywatch

  • Yapım Yılı
  • Ülke , ,
  • Yapım Şirketi Seven Bucks Productions, Paramount Pictures, Cold Spring Pictures, Contrafilm
  • Film Süresi 116 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Michael Berk, Douglas Schwartz, Gregory J. Bonann, Jay Scherick, David Ronn, Thomas Lennon, Robert Ben Garant, Damian Shannon, Mark Swift
Ödüller 3 ödül & 11 Adaylık.

Ünlü dizi serisinden uyarlanmış ve şimdi film olarak karşımıza çıkan Baywatch, aksiyon, komedi ve de suç kategorilerinde bir film olarak ekranlarda. Dwayne Johnson ve ZacEfron gibi oldukça ünlü isimlerin başrolünde yer aldığı filmde, güneşli ve canlı Emeral Bay lokasyonundan, dinç teğmen MitchBuchannon ve onun takımının eğlenceli hikayesi anlatılıyor. 


MitchBuchannon isimli teğmenin Sahil Güvenlik takımı, özenle ve bir çok aşamadan sonra seçilmiş, en iyi şekilde bronzlaşmış ve elit kesimlerden gelen kişilerden oluşmaktadır. Bu özenli grup, sahilde güneşlenenleri ve sahile aşık kesimi dikkatli bir şekilde korumakta ve onları güvende tutmaktadırlar. Ne var ki, bu yaz iki hevesli stajyer, bu sahilde hayat kurtaran zor gruba katılacaktır. Sahil güvenlik takımına katılmakta olan sadece bu iki yeni stajyer değil, aynı zamanda da kuralları pek takmayan ve üstlerine boyun eğmeyi de sevmeyen bir eski Olimpik yüzücüdür. 


Takıma yeni katılan bu kişilerle beraber, ortalığın karışması da işten bile değildir. Fakat zamanlama, sahil güvenlik takımı için iyi olmuştur çünkü Emeral Bay’i ele geçirmekte olan yeni bir tehlike vardır bu da yeni bir sentetik sokak uyuşturucusu. Takıma yeni katılanlar, bu uyuşturucuyla savaşmak için ellerinden geleni yaparak, değerlerini kanıtlamak zorunda kalacaklardır. Flakka isimli bu yeni uyuşturucu hızla yayılmaktadır ve şüphesiz ki, bu durumu önlemek adına bazı gizli görevlerin yapılması gerekmektedir. 


Takım çalışmasıyla halledilmesi gereken bu işte, sahil güvenlik yeni ve eski demeden birlikte ne kadar iyi çalışabileceklerini bir an önce kanıtlamak zorundadır. Rozetsiz kahramanlar, mayoları içinde bu tehlikeli adamlarla savaşmaya giderken, akıllarda tek bir soru vardır; Mitch’in takımı sahili gerçekten kurtarabilecek midir? Yönetmen koltuğunda Seth Gordon’ı gördüğümüz filmde, senarist olarak da Micheal Berk ve Douglas Schwartz’ı görmekteyiz. Aynı zamanda başroller arasında da ünlü oyuncu Priyanka Chopra, Alexandra Daddario, Kelly Rohrbach ve de Ilfenesh Hadera görülmektedir. 90’lı yıllarda televizyonu kasıp kavuran dizi serisinin filme uyarlanmış hali, 15 yaş ve üstü izleyiciler için uygun olarak karşımıza çıkıyor ve popüler seriyi polisiye öğelerle harmanlayarak ekranlara sunuyor.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın