2,404 Görüntülenme
Schumacher
8.7 IMDB Puanı
10 1 9 298

Schumacher

(Schumacher)
Kategori
Senaryo Hanns-Bruno Kammertöns, Vanessa Nöcker, Michael Wech

Dünyaca ünlü Formula 1 yarış sürücüsü Michael Schumacher’in komaya girmesine kadar olan hayatını anlatan Türkçe dublajıyla da sizlerle olacak olan Schumacher belgeselinde, bu ünlü ancak talihsiz sürücünün başarıya nasıl ulaştığı, ailesi ve sevdikleri ve spor alanında yaşadığı zorluklar ele alınmaktadır. 


Tam 7 defa dünya şampiyonu olan ve FIA’ın yaptığı anketlerde halen bir numara olmayı başaran Michael Schumacher, ıslak zemin yarışlarında özellikle bir numara olan bir isimdi. Schumacher ayrıca Formula 1 yarışlarında şampiyon olmayı başaran ilk Alman sürücü olma özelliğini de elinde bulundurmaktaydı. Schumacher sadece hızı ile değil aynı zaman da ıslak zeminlerde aracını neredeyse %100 kontrol edebilen bir sporcuydu. Bu özelliği sayesinde de kendisine çeşitli lakaplar takılan sporcu, aynı yeteneğini kar üzerindeyken maalesef gösterememişti. 


Yıllarca gelen başarı ve şampiyonlukların ardına Schumacher, 29 Aralık 2013 yılında tatilini geçirdiği Meribel isimli kayak merkezinde feci bir kaza geçirdi. Bu kazayı bu denli korkunç yapan yan ise Schumacher’in kaza sırasında koruyucu kaskını takmamasıydı. Bu hata ünlü sporcu için kariyerinin de sonu oldu, çünkü Schumacher o an da komaya girdi. Bir yılın ardından yavaş yavaş komadan uyandırılan Schumacher, evde bakım için ailesi tarafından hastaneden taburcu edildi. Evde halen fizik tedavisi süren Schumacher şu an da bile halen temel fonksiyonlarını geri kazanmış değildir. Halen iyileşmesini bekleyen ve pistlere dönmesi için milyonlarca hayranı olan Schumacher için hayranları talihsiz sporcunun ününü canlı tutmaya devam ediyorlar. 


Michael Wech, Hanns Bruno Kammertons ve Vanessa Nöcker üçlüsü belgeselin sadece yönetmenlik kadrosunda değil ayrıca da senarist kadrosundaki isimlerdir. Kendisinin sağlık durumu halen kötü olduğu için Michael Schumacher bu belgeselde bizzat rol alamamıştır onun yerine belgesel Schumacher’i eski arşiv görüntüleri ile yapıma dâhil etmiştir. Schumacher dışında Sebastian Vettel ve Mika Hakkinen isimleri de bu ünlü sporcu hakkındaki belgeselde başrolde bulunan isimlerdir.


İyi seyirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum