236 Görüntülenme
Şeytan Oyunu
4.6 IMDB Puanı
10 1 5 16250

Şeytan Oyunu

(The 100 Candles Game)
Kategori
Senaryo Mauro Croche, Guillermo Lockhart

Fazlasıyla ürpertici bir konusu olan The 100 Candles Game, günün birinde ürkütücü bir oyun oynamak için bir araya gelen bir grup arkadaşın başından geçen olayları konu alıyor. Bir araya gelerek daha önce duydukları korku hikayelerini birbirlerine anlatmaya başlayan bu arkadaşlar, aynı zamanda ellerinde bulundukları mumlarla aynanın karşısına geçerek bir ritüel gerçekleştirmektedir. Fakat bu oyun, arkadaşların korku dolu anlar yaşamalarına neden olacaktır. Yönetmenlik koltuğunda Victor Catala, Brian Deane ve Oliver Garland’ın oturduğu Yeni Zelanda yapımı bu filmin senaryosu ise Mauro Croche ve Guillermo Lockhart’ın imzasını taşıyor. Korku türünde sinemaseverlerin karşısına çıkan yapım, IMDB’den de 4.8 puan alıyor. 4k filmin oyuncu kadrosunda ise Magui Bravi, Luz Champane, Amparo Espinola, Clara Kovacic, Agustin Olcese, Amy Smart ve James Wright gibi isimler bulunuyor.


Günün birinde son derece korkunç bir oyun oynamaya karar veren bir grup arkadaş, kısa süre sonra bunun ne kadar büyük bir hata olduğunu fark edecektir. Bir araya gelerek mum ışıklarının olduğu bir çemberde birbirlerine korku hikayeleri anlatmaya başlayan bu arkadaşlar, hikaye bittiğinde banyoya giderek; aynaya bakmaktadır. Aynaya bakmalarının ardından ellerindeki mumları birer birer üfleyerek oyunu devam ettiren arkadaşlar, ellerinde bulundurdukları 100 mum bitene kadar oyuna devam edecektir. Aynaya gitmelerinin ardından ellerindeki mumları üfleyen bu arkadaşlar için eğer mumlarını üfledikten sonra ayna siyaha dönüyorsa her şey yolunda demektir. Ancak ayna siyaha dönmezse, arkadaşları son derece korkunç dakikalar beklemektedir.


Basit olarak gördükleri ve eğlenebileceklerini düşündükleri bu oyuna başlayan dört arkadaş, oyuna devam etmekteyken aynada esrarengiz bir şey olduğunu fark eder. Aynadan bir geçit açılmasının ardından korkudan kaçmaya başlayan arkadaşlar, peşlerinde kendilerini öldürmek isteyen birtakım ruhlar olduğunu fark eder. Yine bu oyunu oynayan eski bir samurayın eşi, oyunu oynarken aklını yitirmiş ve tüm ailenin sonsuza dek lanetlenmesine neden olmuştur. Lanetli ruhlar ise bu dört arkadaşın peşindedir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın